Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Niepełnosprawny

Jak na terenie woj. lubuskiego wygląda sytuacja osób niepełnosprawnych? Kompendium najważniejszych informacji można znaleźć w specjalnym podręczniku przygotowanym przez Stowarzyszenie Pactum z Dębna. 

Wydawnictwo powstało w ramach projektu "Niepełnosprawni - Pełnoprawni". Głównym jego założeniem było właśnie opracowanie oraz dystrybucja przewodnika dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. 

- Znajdziemy tam kwestie najbardziej istotne dotyczące praw osób niepełnosprawnych, ich sytuacji na rynku pracy, możliwości ubiegania się o określone świadczenia – tłumaczy Aleksandra Trusewicz, prezeska stowarzyszenia.

Podręcznik powstał dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest dostępny do pobrania w formie elektronicznej na stronach internetowych jednostek samorządu terytorialnego całego województwa. Prezentujemy go również na naszej stronie.

POBIERZ PODRĘCZNIK

Sam podręcznik to jednak nie wszystko. A. Trusewicz zachęca do kontaktu wszystkie osoby niepełnosprawne, które borykają się na co dzień z różnymi problemami. Można pisać na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.