Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wieża Kleista

Wracamy do tematu wieży widokowej, która powstaje w parku za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zwanej potocznie wieżą Kleista. Gmina Słubice poinformowała, że na jej budowę otrzymała 2 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Pierwotnie koszt całej inwestycji miał wynieść około 4,8 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej miało stanowić 85 proc. Jednak w listopadzie 2019 roku, po rozstrzygnięciu przetargu, okazało się, że na budowę wieży gmina potrzebuje nieco ponad 7 mln zł. Powodem były m.in. podwyżki w branży budowlanej (materiały, usługi i koszty pracy).

Przez ostatnie 8 miesięcy czyniliśmy starania, żeby zwiększyć kwotę dofinansowania projektu i to się udało – cieszy się burmistrz Mariusz Olejniczak. - Komitet Monitorujący, na swoim ostatnim posiedzeniu w końcówce ubiegłego roku, zdecydował o zwiększeniu dofinansowania naszego projektu o 425 tys. euro, czyli prawie o 2 mln złotych – dodaje.

Ostatecznie z programu INTERREG V A Brandenburgia-Polska Słubice otrzymają na realizację projektu blisko 6 mln zł. Wkład gminy wyniesie więc około 1 mln zł, czyli pierwotnie zakładane 15 proc. kosztów.

Należy pamiętać, że cała inwestycja to nie tylko wieża widokowa. Teren wokół niej zostanie zagospodarowany, powstaną m.in. ławki, plac zabaw, wiaty piknikowe i ciąg pieszo-rowerowy.

Na jakim etapie jest obecnie budowa wieży? Kiedy planowane jest jej ukończenie? Zapytamy rzecznika gminy Słubice i wrócimy do tematu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.