Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiąz szypułkowy

Pod koniec października radni gminy Górzyca ustanowili wiąz szypułkowy rosnący w Radówku pomnikiem przyrody. Z tej okazji zaplanowano nową imprezę - Festyn Drzewa.

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada o godz. 11:00 w Radówku. - Spotkamy się pod wspomnianym drzewem, na placu rekreacyjnym, a następnie udamy się przed świetlicę wiejską, gdzie zaplanowaliśmy szereg atrakcji – zapowiada Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, która jest jednym ze współorganizatorów festynu.

Co czeka w programie? M.in. warsztaty rękodzieła, gry i zabawy przyrodnicze, pokazy wspinaczki linowej, opowieści o drzewach, wata cukrowa, malowanie twarzy. Będzie też poczęstunek.

Wydarzenie jest częścią projektu "Wiąz pierwszeństwa" dofinansowanego z Programu Działaj Lokalnie, którego ośrodkiem jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. - Projekt zakłada zwrócenie uwagi mieszkańców na drzewa i ich funkcje w otoczeniu – tłumaczy N. Duer.

Przedsięwzięcie organizują wspólnie Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Gmina Górzyca oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.

Festyn Drzewa

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.