Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mobilny Punkt Szczepień

Gmina Słubice poinformowała o otrzymaniu nagrody w rządowym konkursie „Najbardziej Odporna Gmina”. Nasz samorząd zajął pierwsze miejsce w okręgu gorzowskim w kategorii małych gmin (do 30 tys. mieszkańców).

Wg rządowych statystyk w gminie Słubice zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 11 489 osób, co daje 57 proc. wszystkich mieszkańców. Na drugim miejscu plasuje się Sulęcin (56,6 proc), a na trzecim Bierzwnik (55,9).

A jak wypadły pozostałe gminy z powiatu słubickiego? Rzepin był 4 (55,5 proc), Ośno Lubuskie 22 (50,1 proc.), a Górzyca 23 (50,1 proc.). Gmina Cybinka uplasowała się na 32 miejscu (48,5 proc.), ale w okręgu zielonogórskim.

W skali całego kraju (w rankingu wszystkich gmin bez względu na wielkość) Słubice są na 134 miejscu. Prowadzi gmina Podkowa Leśna ze wskaźnikiem 70,2 proc. zaszczepionych.

Jak przekazała naszej redakcji Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy, za 1 miejsce w konkursie „Najbardziej Odporna Gmina” była przeznaczona nagroda finansowa – 1 mln zł.

Ale to nie wszystko, bo nasz samorząd zajął 3 miejsce w innym konkursie pt. „Rosnąca odporność” – na najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców od 1 sierpnia do 31 października 2021 r. Tu za miejsce na podium przewidziano nagrodę w wysokości 250 tys. zł.

W „covidowych” konkursach Słubice otrzymały łącznie 1,25 mln zł. Jak będzie można wykorzystać te pieniądze? – Zwycięskie gmin nagrody mogą przeznaczyć na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 – dodaje B. Bielecka.

Z nagród cieszy się burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak - To nasz wspólny sukces. Dziękuję mieszkańcom, którzy rozumieli, że szczepienia to najlepsza broń w walce z pandemią koronawirusa – powiedział po ogłoszeniu wyników konkursu.

Jak gmina zachęcała do szczepień? Oprócz akcji promocyjnych w internecie i mediach lokalnych, przy Urzędzie Miejskim w Słubicach stanął pierwszy w woj. lubuskim Mobilny Punkt Szczepień, gmina organizowała także pikniki zdrowotne w poszczególnych sołectwach. Wiele osób decydowało się na szczepienia także ze względu na pracę w Niemczach i tamtejsze wymagania sanitarne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.