Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przekaźniki półprzewodnikowe

Przekaźniki półprzewodnikowe stały się dziś standardem, jeśli chodzi o ich zastosowanie we współczesnej branży maszynowej, automatyce i robotyce. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wymagają coraz większej szybkości zadziałania i coraz bardziej efektywnych rozwiązań, jeśli chodzi o sterowanie ich pracą.

Przekaźniki półprzewodnikowe są stosowane powszechnie przy podzespołach i urządzeniach sterujących silnikami, systemami bezpieczeństwa, a także automatyką klimatyzacji, wentylacji oraz systemami cieplnymi. 

Zastosowanie przekaźników półprzewodnikowych

Przekaźniki półprzewodnikowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie, szczególnie w branży przemysłowej, ale nie tylko. Jeżeli rozejrzysz się wokół, to szybko zauważysz, że są one stosowane również w rozwiązaniach, które spotykasz na co dzień. 

Przekaźnik półprzewodnikowy spotkasz w każdym nowoczesnym urządzeniu, które steruje oświetleniem. Najczęściej wykorzystywane są one w dużych budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy biurowcach. Bardzo powszechne jest ich zastosowanie w systemach sterowania oświetleniem ulicznym czy przemysłowym. 

Takim typowym zastosowaniem przekaźników półprzewodnikowych jest sygnalizacja świetlna. Przekaźniki półprzewodnikowe są stosowane w 90% wszystkich rodzajów sygnalizacji świetlnej. 

Większość nowoczesnych urządzeń przemysłowych, w tym również linii produkcyjnych oraz systemów przemysłowych, opiera się na przekaźnikach półprzewodnikowych. Gwarantują one sprawne oraz szybkie zadziałanie, a także zapewniają stabilną i bezawaryjną pracę maszyny, urządzenia lub całej linii produkcyjnej.

Zalety przekaźników półprzewodnikowych

Przekaźniki są bardzo szybkie przy wykonywaniu swojej funkcji. Przełączanie, które w nich następuje, jest procesem zdecydowanie bardziej dynamicznym niż w przypadku przekaźników elektrycznych lub elektromagnetycznych. 

Ogromną zaletą przekaźników półprzewodnikowych jest to, że są odporne na zakłócenia magnetyczne, które powodowały, że praca przekaźników elektromagnetycznych była zwyczajnie zakłócana. Niestety mogło to sprawiać, że urządzenie w określonych warunkach nie działało prawidłowo. 

Rodzaje przekaźników półprzewodnikowych

Przekaźniki półprzewodnikowe występują pod postacią:

  • miniaturowych przekaźników, które są stosowane w urządzeniach elektronicznych, najczęściej mobilnych;
  • przemysłowych przekaźników półprzewodnikowych, stosowanych w systemach sterowania oświetleniem, na przykład ulicznym;
  • interfejsowych przekaźników półprzewodnikowych, wykorzystywanych do sterowania procesami automatyki i robotyki maszyn.

Każdy typ  przekaźników półprzewodnikowych zamówisz wygodnie i z dostawą bezpośrednio z naszego sklepu – TME.eu

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.