Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Odra

Niepokojące doniesienie z Krosna Odrzańskiego. Tamtejsze media lokalne informują o zanieczyszczeniu rzeki chemikaliami. O sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby, które badają sprawę.

O problemie z wodą w Odrze poinformował portal „Wiadomości Krosno Odrzańskie”.  - Od kilku dni wędkarze alarmują, że coś złego stało się z wodą w Odrze. Nad rzeką wyczuwalny był nieprzyjemny zapach, a złowione ryby nie nadawały się do jedzenia – czytamy na ich stronie.

Cytowana przez portal Magdalena Bobryk ze Stowarzyszenia 515 (organizacja zajmuje się organizacją kreatywnego spędzania czasu nad Odrą), twierdzi, że będąc na kajakach miała kontakt z wodą i się zatruła.

Co może być źródłem zanieczyszczenia? Tego jeszcze nie potwierdzono, ale – jak pisze portal - istnieje podejrzenie, chemia mogła zostać wpuszczona do rzeki przez jeden z zakładów z Brzegu Dolnego.

Dziennikarze zapytali o sytuację Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który jest częścią Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Rzecznik prasowy Jarosław Garbacz poinformował, że pracownicy zarządu stale monitorują stan rzeki, a w ostatnich dniach przeprowadzili wizje terenowe w kilku lokalizacjach i nie stwierdzili zanieczyszczeń, ani śniętych ryb.

Sprawa jest jednak poważna i zajął się nią Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Jego pracownicy pod koniec października pobrali próbki wody z Odry, które zostaną poddane badaniu. W ciągu najbliższych dni mam poznać wyniki.

Do tematu będziemy wracać.

ŹRÓDŁO

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.