Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podświetlenie mostu

Coraz bliżej oficjalnego uruchomienia podświetlenia mostu granicznego. Wczoraj ukazał się film z ostatniego testu, który był potrzebny do odbioru przez niemiecki nadzór wodny. Zielono-niebieska iluminacja zrobiła wrażenie na mieszkańcach.

Z tego co udało nam się wstępnie ustalić, docelowo podświetlenie będzie włączane codziennie wieczorem (od zmroku) i rano (do świtu), z kilkugodzinna przerwą w nocy. Szczegóły są jeszcze w trakcie ustaleń.

- O planowanym otwarciu miasto poinformuje w przyszłym tygodniu, po uzyskaniu ostatecznej zgodny – poinformował naszą redakcję Tomasz Pilarski, który we Frankfurcie odpowiada za miejski marketing.

Przypomnijmy, kolor zielony i niebieski nawiązują do oficjalnych barw Słubic i Frankfurtu jako dwumiasta. Podświetlenie mostu jest częścią szerszego, unijnego projektu, w ramach którego wcześniej odbudowano Dom Bolfrasa we Frankfurcie, a obecnie w Słubicach powstaje wieża widokowa. Za realizację „mostowej” części inwestycji odpowiadają Niemcy. Całość jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej o projekcie pisaliśmy w maju 2018 roku, kiedy po raz pierwszy zostały zaprezentowane wizualizacje iluminacji mostu - ZOBACZ.

Film nagrany z drona ukazał się na profilu „Frankfurt Słubice – podwójnie piękne”. Zapraszamy do jego obejrzenia (warto włączyć tryb pełnoekranowy i jakość 4K).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.