Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kontrola drogowa

Słubicka drogówka kolejny raz postanowiła na szeroką skalę sprawdzić trzeźwość kierowców. W poniedziałkowy poranek na drogach powiatu słubickiego odbyły się masowe kontrole. Na obecność alkoholu zbadano blisko 550 osób, 8 z nich prowadziło pojazd na podwójnym gazie. 

Akcję „Trzeźwy poranek” policja przeprowadziła 13 września. Funkcjonariusze wyjechali na ulice powiatu słubickiego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości i sprawdzali przejeżdżających kierowców.

- Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. To jeden z naszych priorytetów – podkreśla Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

W trakcie akcji policjanci skontrolowali trzeźwość blisko 550 kierowców. Okazało się, że ośmiu kierujących piło wcześniej alkohol. Połowa z nich miała ponad 0,5 promila, więc odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstwa.

Niechlubnym rekordzistą tego poranka okazał się 36-letni obywatel Ukrainy, który spowodował kolizję drogową. Powód? Mężczyzna wsiadł za kierownicę osobowego Volvo mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- Nasze działania pokazują, że po drogach nadal jeżdżą kierowcy, którzy nie szanują zdrowia i życia zarówno swojego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego – martwi się M. Jankowska. I zapowiada, że drogówka będzie kontynuować podobne akcje w przyszłości, ponieważ prowadzenie po alkoholu to, oprócz nadmiernej prędkości, wciąż jedna z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.