Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Segregacja śmieci

Wracamy do tematu podwyżek opłat za wywóz odpadów. Głos z tej sprawie zabrał Bartosz Lutycz, jeden z zarządców nieruchomości, który wziął udział w poniedziałkowym spotkaniu z burmistrzem.

Jego zdaniem uzależnienie tej opłaty od zużycia wody nie będzie właściwym rozwiązaniem. Na naszej stronie przedstawił swoją analizę. Zapraszamy do lektury.

ZOBACZ ARTYKUŁ

Tekst został opublikowany w ramach cyklu "Mój punkt widzenia", w którym zaproszeni goście wypowiadają się na tematy ważne dla lokalnej społeczności. Poglądy zawarte w publikacjach należą wyłącznie do autorów tekstów i nie są stanowiskiem redakcji Słubice24.

Chcesz przedstawić swój punkt widzenia na dowolny temat? Zapraszamy do współpracy. Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 884 770 990.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-09-15 16:06
Czytałem kilka analiz z paru miast, gdzie w końcu wszędzie doszli do wniosku, że wszystkie dozwolone metody mają wady, jednak metoda "wodna" ma tych wad najmniej.

Niestety najdokładniejsza metoda jest zabroniona - czyli opłaty w zależności od ilości śmieci.
#2 ja28rek 2021-09-16 14:21
Na pewno będzie to lepsza metoda niż ta obecna!
Dom zamieszkiwany przez 1 osobę - 49zł
Dom zamieszkiwany przez 10 osób - 49zł

W przeliczeniu ze względu na ilość zużytej wody:
Dom zamieszkiwany przez 1 osobę - 15zł
Dom zamieszkiwany przez 10 osób - 150zł
#3 smyk 2021-09-16 20:21
Ogromnie krzywdząca jest dotychczasowa decyzja o opłatach od gospodarstwa domowego. Mieszkamy obydwoje w jednym gospodarstwie i wystawiając swoje niewielkie odpady widzimy stosy worków i "wylewające się" z pojemników na odpady śmieci przy sąsiedniej posesji , na której mieszka 10 osób. Za każdym razem mam świadomość, że je współfinansuję . Powierzchnia domu czy mieszkania też nie powinna odgrywać roli, gdyż powierzchnia sama w sobie nie produkuje śmieci. Zużycie wody wydaje się najbardziej uzasadnione, gdyż świadczy w przybliżeniu o liczbie osób w gospodarstwie. Radni swoją decyzją o wysokości opłat za śmieci od gospodarstwa skrzywdzili bardzo osoby samotne oraz osoby , które mieszkają już bez dzieci, wzbudzając w nich poczucie niesprawiedliwego ponoszenia kosztów wywozu odpadów.
#4 damcio 2021-09-17 08:11
przepraszam bardzo---co ma wspólnego zużycie wody z "produkowaniem" śmieci?
my np. zużywamy dużo wody bo lubimy się kąpać i być czyści, a śmieci "produkujemy" niezbyt dużo
do tego segregujemy śmieci(zakupiliśmy na własny koszt w tym celu specjalne zewnętrzne pojemniki na odpady)
mieszkamy w dość sporym domu w troje dorosłych osób, codziennie pracujących i tych śmieci generujemy naprawdę mało
więc co ma piernik do wiatraka?
#5 ja28rek 2021-09-17 08:35
Damcio tu chodzi o dzikich lokatorów. Jak mieliśmy liczone śmieci od osoby to brakowało nam jakieś 3000tys ludzi co powinni płacić za śmieci. Dziki lokator musi zużywać wodę i co za tym idzie zapłaci za śmieci. Na tym rozwiązaniu skorzysta bardzo dużo ludzi, a w szczególności osoby samotne które płacą tyle samo co rodziny wieloosobowe.
#6 damcio 2021-09-17 18:57
ok,dobrze,fajnie
tylko dlaczego ktoś ma korzystać moim kosztem?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.