Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Piesze wycieczki

Wraz z początkiem września skończyły się wakacje i sezon urlopowy, ale to nie oznacza, że skończył się czas wolny! We wrześniu wciąż pogoda pozwala nam na spędzanie weekendów poza domem. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy mnóstwo czasu spędzamy przed komputerem i na spotkaniach online, przyda nam się trochę czasu na świeżym powietrzu. Jak zatem wykorzystać czas wolny w aktywny sposób? Sprawdź kilka propozycji na ciekawe aktywności w okolicy!

Wycieczki piesze 

Niewiele osób wie, że przez Słubice przebiega Europejski długodystansowy szlak pieszy E11. Jest to jeden z Europejskich szlaków wędrówkowych. Szlak E11 ma długość aż 2560 km i ciągnie się od Holandii, przez Niemcy, Polskę i Litwę, dochodząc aż do Łotwy.

Szlak jest więc bardzo ciekawą propozycją na zorganizowanie wycieczki pieszej. Dzięki jego długości możesz z łatwością dobrać czas trwania i kilometraż wyprawy do swoich potrzeb. Wycieczki piesze to także świetna okazja do poznania bliżej okolicy, w której mieszkamy. Taka forma aktywnego spędzania czasu stwarza nam także możliwość spędzenia czasu z najbliższymi, rozmowy i przeżycia wspólnych chwil, do których będziemy mogli później wracać we wspomnieniach.

Wynajem łodzi

Wynajem łodzi jest coraz popularniejszą formą spędzania czasu. Platformy internetowe, takie jak Click&Boat pozwalają na łatwy i bezpieczny wynajem łodzi od armatorów lub prywatnych właścicieli. Dzięki temu możesz obejrzeć łódź w internecie, skontaktować się z właścicielem i wyczarterować łódź bez wychodzenia z domu. Później, w dniu wynajmu wystarczy że pojawisz się w umówionym miejscu i gotowe! Weekend pełen przygód przed Tobą! 

W okolicach Słubic jest kilka ciekawych regionów wartych odwiedzenia łodzią. Po pierwsze - spływ rzeką Odrą. Rozpoczynając rejs na przykład w porcie w Krośnie Odrzańskim lub Cigacicach możesz udać się w rejs tą drugą co do wielkości rzeką w Polsce. Jeśli masz jednak ochotę wybrać się kawałek dalej, możesz udać się również na zachodniopomorski szlak żeglarski i zdecydować się na czarter jachtów w Szczecinie lub Gryfinie. W końcu, możesz przekroczyć granicę i udać się na rejs w okolice Berlina, na przykład organizując wynajem łodzi w Zeuthen.

Wycieczka rowerowa

A może rower? Wycieczki rowerowe również pozwolą nam na zwiedzenie okolicy. Tutaj także możemy wykorzystać bliskość rzeki Odry. Brzegiem Odry przebiega bowiem tzw. Rowerowy Szlak Odry. Jest to trasa rowerowa o długości 1064 km, która prowadzi po terytorium Polski od granicy czeskiej w Chałupkach do ujścia Warty w Kostrzynie nad Odrą. Na tym jednak nie koniec. Wycieczkę można kontynuować aż do Szczecina i dalej do Świnoujścia. Rowerowy Szlak Odry to także ciekawe miejsce, które zostało wykorzystane w celach edukacyjnych z zakresu ekologii, biologii i geografii. Podążając tym szlakiem możemy się zatem dowiedzieć o lokalnym dziedzictwie, ochronie przyrody i lokalnych produktach. Taką wycieczkę możemy rozpocząć w Słubicach lub dowolnym innym miejscu na długości całego szlaku.

Zdecydowany? Wybierz swój sposób na spędzenie aktywnego weekendu w okolicy i zaplanuj swój najbliższy weekend już teraz!

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.