Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

W ostatni weekend wakacji na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych. Tych nie brakuje także wokół Słubic, dlatego policji apeluje o bezpieczną jazdę. 

- Zaplanujmy trasę podróży, uwzględniając warunki pogodowe oraz ewentualne utrudnienia w ruchu. Nie spieszmy się, nie wyznaczajmy sobie godziny dotarcia do celu. Najważniejsze, abyśmy dojechali bezpiecznie. Unikajmy zbędnego wyprzedzania, zwłaszcza w czasie jazdy w długiej kolumnie pojazdów. Staje się ono z reguły bezcelowe – tłumaczą policjanci z drogówki.

Na jakie jeszcze rzeczy zwracają uwagę mundurowi? - Każdy kierowca, wsiadając do samochodu, powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie. Dlatego nie należy prowadzić pojazdu, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. No i oczywiście przestrzegajmy dopuszczalnych limitów prędkości. Niestety, wciąż dominującą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością – czytamy w policyjnym apelu.

A jeśli chodzi o przewozy autokarowe? Tu podstawowym warunkiem bezpieczeństwa jest sprawny autokar, a także kierowca, który przestrzega przepisów ruchu drogowego. Opiekunowie grup dzieci i młodzieży powracających z wakacji autobusem, w razie jakichkolwiek wątpliwości, powinni zgłosić policji potrzebę skontrolowania pojazdu i kierowcy.

- Niezależnie jaką trasę pokonujemy, pamiętajmy, aby zawsze korzystać z drogi w sposób odpowiedzialny, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu – podkreślają policjanci.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.