Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bezpieczny przejazd

Tylko w ostatnim miesiącu na terenie całego kraju doszło do 23 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowych. Dlatego policja wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei prowadzi akcję „Bezpieczny przejazd”. Funkcjonariusze pojawili się także w Słubicach. 

W ramach tej profilaktycznej akcji mundurowi przypominali kierowcom zasady ruchu drogowego obowiązujące przy przejazdach kolejowych. Jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń to ignorowanie znaku stop oraz wjazd na przejazd przy włączonej sygnalizacji oznaczającej rozpoczęcie opuszczania rogatek kolejowych.

- Funkcjonariusze informowali kierujących o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, przekonywali jak ważne jest kształtowanie właściwych zachowań i wyrabianie nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem – przekazała Magdalena Jankowska z komendy policji w Słubicach.

Wspólny patrol kierowcy mogli zobaczyć m.in. na przejeździe kolejowych przy ul. Transportowej na wylocie Słubic.

Jak wynika z danych Polskich Linii Kolejowych, w lipcu tego roku doszło do 23 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.