Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Audi

To były sceny niczym z gier komputerowych. Wspólny, polsko-niemiecki patrol gonił ulicami Słubic skradzione w Niemczech Audi. Kierowca uciekł w stronę Kunowic i tam porzucił samochód. Trwają jego poszukiwania. 

Cała sytuacja miała miejsce 5 sierpnia, krótko przed godz. 22. O tym, że ulicami Słubic radiowóz ściga inne auto, pisali do nas czytelnicy. Dziś rano udało nam się uzyskać więcej informacji.

- Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali w Słubicach do kontroli Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Patrol przystąpił do zatrzymania pojazdu włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący pojazdem nie zareagował i znacznie przyspieszył – relacjonuje Joanna Konieczniak, rzecznik lubuskich pograniczników.

Prowadzący Audi łamiąc przepisy próbował zgubić goniący go patrol. W międzyczasie mundurowi sprawdzili numery rejestracyjne auta i okazało się, że należą do innego pojazdu.

Kierowca zakończył swoją ucieczkę w Kunowicach. Tam porzucił samochód i zbiegł w stronę pobliskiego lasu.

- Warty około 85 tys. zł pojazd został zabezpieczony. W jego bagażniku funkcjonariusze ujawnili oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Nawiązano kontakt z właścicielem pojazdu, który potwierdził kradzież spod swojego domu w Berlinie – dodaje J. Konieczniak.

Nadal trwają poszukiwania sprawcy kradzieży. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

Poniżej nagranie z pościgu udostępnione przez SG.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-08-06 14:43
Ważne, że miał test albo był zaszczepiony na covida, gdy jechał do Niemiec po auto, bo za brak by go tam surowo ukarali.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.