Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pinokio

O tym, jak bezpiecznie bawić się na dworze i zachowywać się w obliczu niebezpiecznych sytuacji, warto uczyć nasze dzieci od najmłodszych lat. Pamiętają o tym słubiccy policjanci, którzy regularnie spotykają się z przedszkolakami na pogadankach. Ostatnio odwiedzili maluchy z Pinokia. 

Wakacje to szczególny czas, dzieci wtedy dużo bawią się na dworze, podróżują z rodzicami, spędzają czas nad wodą i w miejscach publicznych. Dlatego policjanci postanowili przypomnieć przedszkolakom o właściwym zachowaniu.

Na co zwracali uwagę? M.in. na prawidłowe poruszanie się po drodze i przechodzenie przez jezdnię. Przypomnieli o noszeniu odblasków, aby być dobrze widocznym dla kierowców. Policjanci wyjaśniali także jak zachować się w kontakcie z obcą osobą.

Niestety, często zdarza się, że w trakcie zabawy w parku czy podczas przejażdżki rowerem, dzieci natrafiają na nieprzyjaźnie nastawione psy. Dlatego policjanci pokazali im jak przyjąć bezpieczną postawę tzw. żółwika.

- Okazuje się, że przedszkolaki doskonale znają zasady bezpieczeństwa. Prawidłowo odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania dotyczące przejścia dla pieszych i bezpiecznej jazdy na rowerze – podkreśla Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały od mundurowych słodkości oraz odblaski.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.