Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Przy okazji publikacji o budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, informowaliśmy o planach termomodernizacji reszty szkoły. Dziś w Urzędzie Miejskim w Słubicach podpisano umowę na jej realizację. 

Dzięki termomodernizacji szkoła zyska nową elewację, która będzie w kolorach nawiązujących do nowo wybudowanej hali. Ale inwestycja to nie tylko poprawa estetyki.

- Obejmie także modernizację systemu grzewczego, stolarki okiennej, docieplenie stropodachu i ścian zewnętrznych – wylicza burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma AMS-BUD z Zielonej Góry. Wartość zadania to blisko 1,6 mln, z czego 300 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To jednak nie wszystko. - Gmina Słubice stara się też o tzw. premię termomodernizacyjną z Banku Gospodarstwa Krajowego, która mogłaby wynieść 16% wartości wskazanej w audycie energetycznym, czyli ok. 200 tys. zł. Czekamy na decyzję, którą powinniśmy poznać wkrótce – dodaje Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy.

Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana dzisiaj w siedzibie urzędu. Wykonawcę reprezentował szef AMS-BUD Michał Sobierajski, ze strony gminy podpis złożył burmistrz.

Zgodnie z planem, całość ma być gotowa za pięć miesięcy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.