Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Basen

W maju pisaliśmy o tym, że słubicki basen najprawdopodobniej będzie zamknięty z powodu remontu. Doniesienia te potwierdził wczoraj Krzysztof Murdza, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapowiada też gruntowny remont.

O prowadzonych na basenie badaniach technicznych pisaliśmy parokrotnie wiosną tego roku. W maju K. Murdza informował, że obiekt wymaga pilnego remontu i będzie najprawdopodobniej zamknięty w te wakacje. Informacje te potwierdził 1 lipca, w dzień, w którym co roku basen rozpoczynał działalność.

- Musimy sobie zdać sprawę, że na dzień dzisiejszy w Słubicach basenu nie ma. To co się tutaj znajduje jest praktycznie ruiną – twierdzi prezes. - Badania dowiodły, że o ile dno basenu jest w miarę w porządku, to ściany wokół nie mają nośności i grożą zawaleniem. Zapadły się już brodziki. Po napuszczeniu wody wał od strony ul. Sportowej mógłby nie wytrzymać, co groziłoby katastrofą budowlaną. Ja podjąłem decyzję, aby ten basen zamknąć, bo korzystającym groziłoby niebezpieczeństwo – dodaje.

Co dalej w takim razie? - Mamy skończony projekt budowlany i projekt wykonawczy nowego basenu. Obecnie wszystkie dokumenty są u lubuskiego konserwatora zabytków, bo basen znajduje się na liście zabytków i wszelkie prace muszą być przez niego opiniowane – wyjaśnia K. Murdza.

Jak twierdzi prezes, w przyszłym tygodniu powinna być już zgoda konserwatora, potem komplet dokumentów trafi do Starostwa Powiatowego w Słubicach, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Następnie ma ruszyć przetarg.

- Mam nadzieję, że wykonawca zostanie wyłoniony jeszcze w te wakacje i roboty ruszą szybko, tak abyśmy mogli cieszyć się z nowego basenu w czerwcu 2022 roku – uważa prezes.

Nie wiadomo do końca, ile będzie kosztować cały remont, głównie z powodu rosnących cen materiałów i usług budowlanych. Wg szacunków prezesa będzie to nawet 2-3 krotnie więcej niż zakładano, właśnie z powodu problemów z nośnością ścian i koniecznością wykonania dodatkowych prac z tym związanych.

Do tematu remontu basenu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-07-03 13:13
Podziwiam tego prezesa. Pewnie ma dużo kasy i jest mu obojętnie ile razy drożej będzie. Takiego inwestora to trzymać jako wykonawca!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.