Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pralnia

Pralnie wodne i chemiczne można spotkać w każdym dużym mieście. Firmy specjalizujące się w profesjonalnym czyszczeniu odzieży nie są w Polsce żadną nowością. Zainteresowanie usługami kompleksowego odświeżania tekstyliów przez ostatnie lata zdecydowanie wzrosło. Swoisty boom na pralnie skłania coraz więcej osób do podejmowania własnych inwestycji w tym obszarze. Rosnąca popularność nowoczesnych technologii prania wodnego i chemicznego to szansa dla przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem ciekawego biznesu, który dobrze rokuje na przyszłość. Rozważając uruchomienie własnej pralni musimy zastanowić się nad zakresem usług, które chcemy oferować. Musimy także bardzo dobrze przemyśleć kwestie wyposażenia naszej pralni. Zapraszamy cię do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy, jakiego sprzętu potrzebujesz aby otworzyć pralnię.

Wyposażenie pralni: poznaj najważniejsze maszyny pralnicze

Dobór sprzętu do pralni jest ściśle związany z jej rodzajem. Innego zestawu maszyn i akcesoriów potrzebuje pralnia wodna, czyli taka zajmująca się praniem przy użyciu wody i detergentów, a innego pralnia chemiczna oferująca czyszczenie odzieży w specjalnych rozpuszczalnikach. W przypadku pralni oferujących możliwość odświeżania tekstyliów w kąpieli wodnej najważniejszym urządzeniem jest pralnica przemysłowa (inaczej: pralka przemysłowa lub pralnico-wirówka). Jest to supernowoczesna, duża pralka przeznaczona do prania wodnego i odwadniania bielizny. Pralnice przemysłowe poradzą sobie ze wszystkimi, nawet najbardziej specyficznymi zabrudzeniami. Dostępne na rynku pralnico-wirówki różnią się m.in. wielkością bębna oraz maksymalną ilością załadunku. W ofercie wiodących producentów sprzętu pralniczego znajdziemy modele wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji. Najbardziej rozbudowane są tzw. pralnice tunelowe: w pełni zautomatyzowane urządzenia pralnicze o dużej pojemności wyposażone w wiele komór. Jeżeli chodzi o placówki oferujące tzw. czyszczenie „na sucho”, niezbędnym urządzeniem jest tutaj specjalny automat piorąco-suszący zwany agregatem chemicznym. Maszyna składa się z kilku elementów, spośród których najważniejszy jest hermetycznie zamykany bęben piorący. To właśnie w tej części agregatu odbywa się zasadnicza część procesu prania chemicznego. Bęben automatu może podczas prania obracać się w obydwu kierunkach, podczas gdy umieszczona w nim odzież jest poddawana działaniu rozpuszczalnika chemicznego. Substancja błyskawicznie rozpuszcza wszelki brud i plamy, a przy okazji wzmacnia strukturę tkanin i przedłuża ich trwałość. W trakcie prania żadne szkodliwe substancje nie przedostają się do otoczenia, dlatego pranie chemiczne często jest nazywane technologią ekologiczną. Ponieważ agregat chemiczny na czas prania pozostaje hermetycznie zamknięty, opary rozpuszczalnika nie wydostają się na zewnątrz maszyny. Więcej na temat technologii stosowanych we współczesnych pralniach wodnych i chemicznych znajdziesz na stronie: www.kannegiesser.pl/maszyny-i-akcesoria/. Zachęcamy do lektury tego artykułu również dlatego, że opisano w nim praktyczne wskazówki dotyczące wyboru maszyn i urządzeń do pralni.

Maglowanie ubrań w profesjonalnych pralniach

Należy podkreślić, że istnieje wiele przydatnych akcesoriów pralniczych, które najprawdopodobniej sprawdzą się w obydwu typach pralni. Mowa tu przede wszystkim o specjalistycznych maszynach do prasowania, składania i pakowania wypranej odzieży. Jedną z usług oferowanych zarówno przez pralnie wodne, jak i chemiczne jest maglowanie płaskich wyrobów włókienniczych. Służą do tego specjalne maszyny przeznaczone do prasowania przy pomocy systemu walców, czyli magle. Takie prasowalnice przemysłowe to bardzo nowoczesne urządzenia, które sprawdzają się do prasowania wyrobów tekstylnych różnego rodzaju i przeznaczenia. Magle mogą być używane zarówno do pościeli i bielizny stołowej, jak i do zwykłych ubrań czy odzieży roboczej. Nowoczesny magiel elektryczny prasowalnica w znacznym stopniu wpływa na oszczędność energii. Magle elektryczne oferują znakomitą wydajność, jakość i niezawodność prasowania, dlatego sprawdzą się przede wszystkim w pralniach obsługujących klientów komercyjnych (hotele, restauracje, szpitale, sanatoria, zakłady produkcyjne itd.). W większości pralni wodnych i chemicznych zastosowanie znajdują również takie urządzenia jak stoły do prasowania, manekiny formujące czy składarki i pakowarki do odzieży. Niezbędne będą oczywiście również odpowiednie środki chemiczne.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.