Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zegarki

5 maja słubiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w firmie, w której pracowali. Złodzieje wynieśli telefony i zegarki warte 23 tys. zł. Do ujawnienia procederu doszło dzięki czujnemu zachowaniu innych pracowników.

Obaj mężczyźni to obywatele Ukrainy w wieku 24 i 31 lat. Pracowali w jednej ze słubickich firm, która zajmuje się m.in. wysyłkami paczek z towarem przywożonym z zagranicy. Nierzadko są to cenne przedmioty, np. drogie zegarki i markowe telefony.

Obaj wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali wynieść towar z magazynu. Przełożeni zaalarmowali policję, która przybyła na miejsce i zajęła się złodziejami. W międzyczasie jeden z ich współlokatorów udał się do miejsca zamieszkania i tam próbował ukryć wcześniejsze „łupy”. Dzięki czujnemu zachowaniu jednej z pracownic, która pojechała za mężczyzną, na miejsce szybko trafiła policja i zabezpieczyła znalezione skradzione zegarki i komórki.

- Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie złodziejom 28 zarzutów popełnienia przestępstwa. Wszystkie dotyczyły kradzieży - mówi Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane, a łączną ich wartość oszacowano na 23 tys. zł. Mężczyźni w czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2021-05-11 21:22
No i cała społeczność z Ukrainy może panom podziękować. Ehhh...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.