Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ciągnik rolniczy

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o podziale środków budżetowych związanych z wyłączeniem gruntów rolnych z produkcji. W ramach tych środków gmina Słubice dostanie blisko 145 tys. zł na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Drzecinie, a gmina Cybinka ponad 30 tys. zł na ten sam cel w Grzmiącej.

Dotacje ze środków budżetowych związanych z wyłączeniem gruntów rolnych z produkcji w 2021 roku przyznano 28 gminom, 3 powiatom i 2 osobom prywatnym.

- Są to dotacje celowe, które zostaną przeznaczone na modernizację ponad 30 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a także działania służące małej retencji poprzez renowację istniejących oraz budowę nowych zbiorników wodnych. W pasach drogowych oraz na terenach rolniczych zostanie posadzonych kolejnych 554 drzew miododajnych – tłumaczy wicemarszałek województwa Stanisław Tomczyszyn.

Wśród gmin, które otrzymają środki są Cybinka i Słubice. Ta pierwsza dostanie dokładnie 30 240 zł na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Grzmiącej. Słubice na modernizację podobnej drogi w Drzecinie otrzymają 144 661,32 zł.

- Dzięki tej dotacji rolnikom w Drzecinie będzie łatwiej dojechać do ich pól – cieszy się burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.