Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hala sportowa przy liceum

Dobra wiadomość z Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni zadecydowali na niej m.in. o przyznaniu powiatowi słubickiemu kolejnego 1 mln zł na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych im. Z. Herberta.

XXX sesja zwyczajna została zwołana pierwotnie na 29 marca, ale podczas obrad ogłoszono przerwę trwającą do 12 kwietnia. To właśnie po niej radni zajęli się uchwałą w sprawie dokonania zmian uchwały budżetowej województwa lubuskiego na 2021 rok. Uchwała została przyjęta stosunkiem głosów: 15 za, 14 przeciw, 1 wstrzymujący się.

Jednym z elementów tej uchwały było przyznanie pomocy dla powiatu słubickiego w wysokości 1 mln zł z przeznaczeniem na wsparcie budowy sali przy ogólniaku. W przeszłości powiat już dwukrotnie otrzymał pieniądze na ten cel od samorządu województwa: najpierw 1 mln zł, a potem 500 tys. zł (ZOBACZ).

Zdaniem samorządowców, przyznane teraz środki umożliwią wykończenie sali. - W kwietniu planujemy ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy - przekazał naszej redakcji Wojciech Obremski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Czy to oznacza, że we wrześniu uczniowie będą mogli mieć lekcje wychowania fizycznego w nowej sali (oczywiście jeśli obostrzenia pozwolą na naukę stacjonarną)? - Chcielibyśmy, żeby tak właśnie było, jednak wszystko zależy od tego, ile będą trwały formalności - wyjaśnia W. Obremski.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.