Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pomoc prawna

Starosta słubicki podjął decyzję o przedłużeniu zawieszania działalności punktów bezpłatnej pomocy prawnej. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne związane z COVID-19. Poradę nadal można otrzymać, ale tylko za pośrednictwem telefonu lub internetu.

Przedłużenie zawieszenie odbywało się już parokrotnie. Ostatni termin był do 31 marca, ale tego dnia Starostwo Powiatowe w Słubicach opublikowało ogłoszenie, w którym poinformowało, że ponownie „przedłuża tymczasowe zawieszenie działalności punktów w formie bezpośredniej obsługi interesantów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu słubickiego”.

Jednocześnie w ogłoszeniu podano, że porady mogą być udzielane przez telefon i za pośrednictwem tzw. środków komunikowania się na odległość.

Jak skorzystać z bezpłatnej porady prawnej?

  • zapisać się na stronie internetowej np.ms.gov.pl/lubuskie/słubicki
  • napisać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • zadzwonić i umówić się na poradę pod nr tel.  95 759 2029 oraz 95 759 2028.

Przewidziany termin przywrócenia działalności punktów w formie bezpośredniej obsługi interesantów to 5 maja 2021 roku. Wszystko jednak będzie zależeć od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.