Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

W skali całego kraju w policji brakuje funkcjonariuszy. Dlatego większość komend wojewódzkich i powiatowych, w tym także ta ze Słubic, zachęca do wstępowania w swoje szeregi. Co trzeba zrobić, aby się dostać i ile można zarobić?

Pierwszym krokiem, jaki warto podjąć, jest sprawdzenie się w teście sprawnościowym. Jego zaliczenie jest niezbędne, aby zostać policjantem. Czy jest trudny?

Sprawdź się w teście sprawnościowym

- Można się o tym przekonać samemu. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. przez cały marzec organizuje otwarte zajęcia dla potencjalnych kandydatów. Każdy może się sprawdzić w takim teście i zobaczyć, czy da radę – informuje Magdalena Janowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Na terenie woj. lubuskiego zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach: Różankach (koło Gorzowa Wlkp.), Zielone Górzej i Świebodzinie. W trakcie takich zajęć kandydaci będą mogli przećwiczyć pod okiem instruktorów technikę pokonywania toru sprawnościowego.

Niezbędne wymagania

Co dalej? Sama procedura przyjęcia do policji składa się z kilku kroków. Pierwszym jest złożenie kompletu dokumentów, następnie trzeba zaliczyć trzy testy: wiedzy, sprawnościowy oraz psychologiczny. Potem kandydata czeka jeszcze rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie na komisji lekarskiej.

Jakie są minimalne wymagania, aby zostać policjantem? - Trzeba mieć oczywiście polskie obywatelstwo, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, nieposzlakowaną opinię, nie można też być karanym za przestępstwo – wylicza M. Jankowska. Panowie powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jakie zarobki?

Miejsce do pracy na pewno się znajdzie, bo w całym kraju brakuje policjantów. W samej tylko komendzie w Słubicach jest w chwili obecnej 20 wakatów. A na jakie zarobki mogą liczyć rozpoczynający pracę mundurowi? - Wynagrodzenie funkcjonariuszy po szkoleniu podstawowym zawodowym wynosi między 3600 a 3940 zł netto – podaje M. Jankowska.

Przyjęcia do służby odbywają się praktycznie przez cały rok. Najbliższy termin to 20 kwietnia, następny 13 lipca. Kolejne we wrześniu, listopadzie i grudniu.

Poznaj szczegóły

Szczegółowy opis całej procedury kwalifikacyjnej, a także terminy zajęć sprawnościowych organizowanych w woj. lubuskim, można znaleźć na stronie lubuska.policja.gov.pl.

Tam też znajdziesz dane kontaktowe do osób zajmujących się rekrutacją i szkoleniami.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2021-03-16 19:51
3600-3940 netto? To tylko ludzie z powołania.
#2 Wiesław 2021-03-16 20:25
Od tych niemieckich pensji, to wam się w d.... poprzewracało. :-*

Pokaż mi Daro33 zakład pracy w SŁUBICACH, gdzie na starcie i bez doświadczenia dostajesz 4 tys. zł na rękę.
#3 damcio 2021-03-16 20:43
on chyba nie kuma co to netto?
pensja dobra jak na start
#4 Daro33 2021-03-16 20:56
#Wiesław - no nie ma.. :cry: Ale czy mi się w d.. poprzewracało? Możliwe :D #damcio - słaba, chyba że nie ukończyło się porządnej uczelni. To ok :) fajno, Ale stanowczo za mała, ryzykuje się życiem w obronie innych. Powinna być ona razy dwa!! Szanuję mundurowych, tyle ile Oni się naoglądają "tego" wszystkiego to głowa mała. Ja bym się osobiście wstydził mówić o tych zarobkach i nazywać je niezłymi.
#5 belinis 2021-03-17 10:12
Wiesław.. moja żona zarabia więcej pracując w Słubicach.. :-*
#6 Bogdano 2021-03-18 20:37
Służba/praca w obecnym czasie w pisowskiej "milicji" to stąpanie po kruchym lodzie. Proszę porównać zachowanie policjantów podczas strajku kobiet i kibiców przed stadionem Legii Warszawa.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.