Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
SP3 Słubice

W Szkole Podstawowej nr 3 otwarto salę, w której uczniowie mogą korzystać z różnego rodzaju terapii. Wyposażona jest m.in. w interaktywny monitor i „magiczny dywan”, który wyświetla na podłodze obrazy. 

Uroczyste otwarcie nowego gabinetu do terapii odbyło się 10 lutego. Oprócz dyrekcji SP3 wzięli w nim udział burmistrz Mariusz Olejniczak i skarbnik gminy Rafał Dydak. Na urządzenie nowego miejsca gmina wydała 80 tys. zł. Podobne gabinety działają już w SP 1, SP2 i podstawówce w Golicach.

Pomoże przy rewalidacji

Jak wyjaśnia Monika Bugajska, dyrektorka szkoły, nowa sala będzie przydatna tym uczniom, którzy wymagają rewalidacji. A rewalidacja to usprawnienie, rozwijanie najważniejszych funkcji, np. percepcji wzrokowej, słuchowej, koncentracji, motoryki, ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych czy kompetencji społecznych.

- W szkole mamy dwoje dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, ale też kilkanaście innych z problemami, które wymagają pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy – mówi M. Bugajska.

Uczniowie ci korzystają np. z treningów ortograficznych, zajęć wyrównawczych i różnych innych form terapii, pod okiem 7 nauczycieli. Pracują także z pedagogiem i psychologiem, uczą się nie tylko czytać i pisać, ale także np. wzbogacają słownictwo, ćwiczą umiejętność stawiania pytań.

Magiczny sprzęt do terapii

Z nowego miejsca są zadowoleni także nauczyciele. - Bardzo się cieszymy, że taka sala powstała w naszej szkole, ponieważ została wyposażona w nowoczesne sprzęty, które ułatwiają dzieciom terapię - mówi Magdalena Horbacz.

Jakie to sprzęty? Np. monitor interaktywny, na którym można rozwiązywać zadania z j. polskiego czy matematyki. A przy okazji uczyć się szybkiego podejmowania decyzji.

Innym ciekawym urządzeniem jest „magiczny dywan”, który wyświetla na podłodze różne obrazy. Dzięki temu uczniowie mogą ćwiczyć m.in. percepcję wzrokową i ruchową.

To, jak one wyglądają, można zobaczyć na zdjęciach udostępnionych przez gminę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.