Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Zima sprzyja zimowym szaleństwom – ale nie wszystkie są bezpieczne. Policjanci chcieli skontrolować traktor, który ciągnął kulig. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać, ale nie uniknie za to kary.

9 lutego dzielnicowi z Górzycy zatrzymali nietypowy kulig. 23-latkek jechał ciągnikiem rolniczym, do którego podczepione były worki ze słomą, a na nich siedziało dwóch mężczyzn.

Nie obyło się bez problemów. - Traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna zaczął uciekać – mówi Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Zdaniem policji, jadący traktorem poruszał się zbyt szybko jak na panujące warunki, czym stwarzał zagrożenie na drodze. Pojazd i kierowcę udało się zatrzymać dopiero po kilkuset metrach.

Jak wyjaśnia M. Jankowska, 23-latek, nie zatrzymując się do kontroli drogowej, popełnił przestępstwo zagrożone karą więzienia do 5 lat. Sąd może również orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Do tego mężczyzna odpowie za wykroczenia drogowe.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.