Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Granica Słubice

Brandenburgia wydała nowe przepisy dotyczące koronawirusowych obostrzeń. Od 5 lutego pracownicy firm jeżdżących np. na montaże i pomiary będą musieli mieć negatywny wynik test.

Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie opublikowanym przez Słubicko- Frankfurckie Centrum Kooperacji. Poniżej pełna treść.

---

W odpowiedzi na kierowane do nas pytania w związku z przepisami o kwarantannie w Brandenburgii informujemy, że od 5 lutego 2020 r. osoby, które realizują jednorazowe zlecenia po drugiej stronie granicy (na maksymalnie 5 dni) są zwolnione z kwarantanny pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku testu wymazowego (testu PCR albo antygenowego) w formie papierowej lub elektronicznej w języku niemieckim, angielskim lub francuskim.

Wymaz będący podstawą testu musi być przeprowadzony nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Niemiec. Wynik testu należy przechowywać przez co najmniej dziesięć dni od wjazdu oraz okazać go na wezwanie właściwych organów.

W ten sposób ujednolicono zasady obowiązujące w Berlinie i w Brandenburgii. Do tej pory wyjazdy na jednorazowe (nieregularne) zlecenia na okres do 5 dni (czy to do Brandenburgii czy do Polski) były zwolnione zarówno z kwarantanny jak i testu.

Powyższe nie dotyczy pracowników i uczniów transgranicznych, czyli mieszkających po jednej stronie i zatrudnionych/uczących się po drugiej stronie. Dla nich reguły pozostają bez zmian (zwolnienie z kwarantanny i testu).

---

Masz dodatkowe pytania?

Informacji o obostrzeniach obowiązujących w Brandenburgii oraz w sprawie ruchu granicznego udzielają  pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji.

  • tel. +49 335 552 1239
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.