Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Rząd luzuje niektóre obostrzenia! Od 12 lutego otwarte będą hotele, stoki, kina, teatry, baseny, boiska – ale w ramach reżimu sanitarnego i na razie do 26 lutego. Zdejmowanie kolejnych obostrzeń będzie zależało od tego, co będzie się działo w ciągu kolejnych 2 tygodni.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczęła się po godzinie 11. Premier ogłosił nowe zasady, które będą obowiązywały od 12 lutego. Podkreślił, że choć od wielu tygodni obserwujemy swego rodzaju stabilizację zakażeń koronawirusem, to liczba zgonów jest niepokojąca i nie można pozwolić sobie na szerokie luzowanie.

- COVID-19 zbiera żniwa, które niepokoją. Dlatego dziś możemy mówić tylko o kruchej stabilizacji - zaznaczył M. Morawiecki. Premier dodał, że zdejmowanie obostrzeń jest warunkowe – na razie na dwa tygodnie.

Co się zmieni od 12 lutego?

  • Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe pozostają zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie będą ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakazana jest konsumpcja.
  • Otwarte będą baseny – ale aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki narciarskie będą otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony zostanie amatorski sport na świeżym powietrzu.

Nadal zamknięte będą siłownie. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i na dowóz.

Nadal obowiązuje reżim sanitarny, czyli maseczki, dystans, dezynfekcja, częste mycie rąk i wietrzenie pomieszczeń.

- Każda z tych branż, które obejmą nowe obostrzenia od 12 lutego, musi być utrzymywana w ścisłym reżimie sanitarnym. Pamiętajmy o maseczkach i odpowiedniej dezynfekcji – przypomniał podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/koronawirus.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.