Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wilk

Choć wiele lat kojarzone ze złym charakterem z bajek i jako te, na które się poluje, wilki objęte są ścisłą ochroną gatunkową. Dlatego sprawą martwego zwierzęcia, znalezionego w rowie w okolicach Serbowa, zajmuje się policja. Sekcja zwłok potwierdziła, że zwierzę zostało zastrzelone. 

16 stycznia Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” zostało poinformowane o tym, że w rowie w okolicy Ośna Lubuskiego (a dokładniej Serbowa, przy drodze wojewódzkiej nr 137) leży martwy wilk, a konkretnie samica.  Jego przedstawiciele stwierdzili, że zwierzę mogło zostać postrzelone z broni myśliwskiej i zgłosili sprawę na policję.

- Nasi współpracownicy w ciele odkryli niewielki otwór wlotowy oraz spory otwór wylotowy, przez który wypadły fragmenty jelit. Natychmiast dokonaliśmy zgłoszenia sprawy na policję wraz z dokumentacją fotograficzną – czytamy na stronie stowarzyszenia.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli zwłoki zwierzęcia do badań – poinformowała naszą redakcję Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Wytypowany przez policję lekarz weterynarii przeprowadził sekcję zwłok. Jej celem było określenie przyczyny śmierci wilka. Jak wyjaśnia M. Jankowska, z opinii weterynarza wynika, że zwierzę zostało zastrzelone.

- Policjanci będą prowadzili postępowanie karne z Kodeksu Karnego i Ustawy o Ochronie Środowiska. Czynności te będą miały na celu ustalenie sprawcy – przekazała dzisiaj M. Jankowska.

W Polsce wilk podlega ścisłej ochronie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dn. 26 września 2001. Zakazane są jakiekolwiek polowania na te zwierzęta. - Mamy nadzieję, że policjanci dołożą wszelkich starań i uda się im odnaleźć sprawców – podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-01-20 18:26
W Kowalowie też się rower przewrócił.
#2 damcio 2021-01-20 20:20
to weż proszę i podnieś napompuj koła i........
#3 jkn51 2021-01-20 20:26
Dr.Simmer . Specjalnie i tylko dla ciebie się zalogowałem , żeby ci to powiedzieć. Zamknij twarz !!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.