Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Skatepark

Burmistrz Mariusz Olejniczak potwierdził – Słubice będą miały skatepark. Obiekt powstanie na pustym placu w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego i dworca autobusowego.

Działka ta należy obecnie do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (dawniej to był teren gminy, ale został przekazany uczelni). Swego czasu miał w tym miejscu powstać basen, ale z tego pomysłu nic nie wyszło.

Będzie za to skatepark. Władze UAM już zgodziły się na takie rozwiązanie, o czym poinformował sam burmistrz. - Udało mi się porozumieć w tej sprawie z prorektorem i z kanclerzem uniwersytetu – twierdzi burmistrz.

A dlaczego właśnie skatepark? W ubiegłym roku w tej sprawie młodzi ludzie napisali petycję, która trafiła na biurko burmistrza (ZOBACZ). - Ja ich doskonale rozumiem, bo sam widzę potrzebę takiego miejsca dla rolkarzy czy osób jeżdżących na hulajnogach – mówi burmistrz.

Zanim jednak powstanie nowy obiekt, M. Olejniczak chce zaprosić młodych ludzi na konsultacje, aby porozmawiać o tym, jak skatepark ma wyglądać. - Oni wiedzą najlepiej, czego potrzebują – przekonuje burmistrz.

Ile będzie kosztować skatepark? Na razie nie wiadomo. – Obecnie jesteśmy na etapie zbierania ofert – informuje M. Olejniczak. Na ten cel w gminnym budżecie na ten rok zarezerwowano 200 tys. zł.

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2021-01-19 18:55
To na tym terenie fajnie by było posadzić drzewa dla uzupełnienia skateparku i byłby kolejny ciekawy park w mieście , a nie sam beton.
#2 pskoncej 2021-01-20 09:05
+1 do pomysłu dodatkowych nasadzeń przy skateparku.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.