Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Plecak męski

Czy jest jakiś dodatek do garderoby, który mężczyźni i chłopcy w sposób szczególny lubią? Poza zegarkami są to na pewno plecaki męskie. Wszak noszą je nastolatkowie, jak i dorośli mężczyźni. Nadają się do szkoły, do pracy i przede wszystkim do aktywności sportowej. Jest ogromny wybór fajnych plecaków i warto przyjrzeć się im bliżej i dopasować je do rodzaju aktywności.

Jaki plecak wybrać do szkoły czy też pracy?

Wybór szkolnego plecaka, ale też tego do pracy powinien być skoncentrowany na jego prawidłowej budowie. Przede wszystkim plecak powinien być skonstruowany w taki sposób, by nie obciążał nadmiernie kręgosłupa. Odpowiedni profil ortopedyczny jest zatem niezbędny. Ważne, zwłaszcza dla tych, którzy lubią poruszać się ekologicznie czyli pieszo czy też na rowerze, albo hulajnodze jest również to, z jakiego materiału plecak został wykonany. Na pewno powinien posiadać ochronę przeciwdeszczową, aby wnętrze pozostało suche nawet w przypadku ulewnego deszczu. Jeśli chodzi o kolor czy doposażenie w dodatkowe elementy, to też jest wiele propozycji. Na pewno sprawdzą się klasyczne plecaki czarne lub granatowe albo te w kolorze butelkowej zieleni czy szare. Miłośnicy survivalu czy wojskowi mogą oczywiście postawić na plecaki moro. Ważna jest ilość przegród i dodatkowych kieszeni, zwłaszcza jeśli wiele rzeczy trzeba mieć pod ręką i móc je szybko i sprawnie wyciągnąć z plecaka.

Plecaki męskie do aktywności sportowej w górach - wytrzymałe modele ze stelażem

Jeśli chodzi o górską aktywność zwykle stawia się na duże plecaki, wyposażone w stelaż. Mają one dużą i szeroką klapę w którą można włożyć chociażby karimatę. Dodatkowo w środku jest mnóstwo miejsca na termosy, ubrania czy lunch boxy, a także przydatną latarkę czy scyzoryk. Niektóre modele mogą być doposażone w dodatkową folię przeciwdeszczową, a w przypadku innych producenci zapewniają o nieprzemakalności materiału, nawet w przypadku ulewnego deszczu. To bardzo istotne, wszak w góry bierzemy ze sobą także telefon komórkowy, a nie wszystkie modele są wodoodporne.

Niewątpliwie plecaki należy dopasować do rodzaju aktywności i na dnie szafy mieć schowany nie jeden, a przynajmniej dwa modele. Plecak na pewno przyda się również bywalcowi siłowni czy sportowcowi zmierzającemu na trening. Może pełnić również funkcję walizki, zwłaszcza jeśli doposażony jest w dodatkowe, chowane kółka, gdyż i takie modele można zakupić. Na pewno każdy może znaleźć coś odpowiedniego i dopasowanego do swoich indywidualnych wymagań i potrzeb.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.