Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Skatepark

Po ostatniej publikacji na temat planowanego skateparku w Cybince na nowo rozgorzała dyskusja o budowie podobnego miejsca w Słubicach. Mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją w tej sprawie, a burmistrz pyta, jaka lokalizacja byłaby najlepsza.

Skatepark, pumptruck, czyli specjalny tor do jazdy ze specjalnymi muldami – takie miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu powstaną niedługo w Cybince (ZOBACZ). W Słubicach miejsce na pumptruck udało się znaleźć w parku przy Al. Niepodległosci, który ma być wkrótce modernizowany (ZOBACZ).

A co ze skateparkiem? Burmistrz Mariusz Olejniczak przyznaje, że doskonale pamięta o prośbach młodzieży w tej sprawie. Przyznaje, że nie jest tak łatwo znaleźć dla niego miejsce. - Nie raz już trzymałem plan miasta w ręku i mam kilka dylematów w sprawie ewentualnej lokalizacji. Wiemy, że skatepark to miejsce, które przyciągnie sporo młodzieży i ze względu na swoją funkcję będzie generował sporo hałasu (deskorolki, rolki, hulajnogi) – wyjaśnia M. Olejniczak.

I prosi mieszkańców o pomoc we wskazaniu lokalizacji – Gdzie mógłby powstać skatepark, żeby było bezpiecznie, ale zarazem by nie zakłócać spokoju okolicznym mieszkańcom? - zapytał burmistrz internautów.

A ci szybko podsunęli propozycje. Jakie mieli pomysły? Np. na łąkach przy ul. Folwarcznej, na parkingu za Lidlem, plac przy dworcu PKS. Wszystkie te miejsca jednak odpadają – tereny te nie są własnością gminy. 

Gdzie zatem mógłby powstać skatepark? Może nasi czytelnicy pomogą? Zachęcamy do komentowania.

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Edmund86 2020-09-04 13:18
Mógł by powstać za prokuraturą, tylko by musiał być otwierany po 15 ze względu na pracujących ludzi w prokuraturze.
#2 Bizon11 2020-09-04 15:31
Nigdzie! Jak ktoś ma kasę i widzi w tym biznes to niech zrobi na tym pieniądze jeśli widzi rynek zbytu. Czemu ja mam płacić na coś na co wiem, że nie ma rynku i że będzie generować stratę?
#3 sabot 2020-09-04 16:01
Na ul. Folwarcznej w ramach zagospodarowania terenu na pływalnię, sport, rekreację i kulturę.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.