Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Aula CP

Coraz bliżej końca remontu dużej auli Collegium Polonicum. Prace przeciągają się ze względu na pandemię. Ale szef CP, dr Krzysztof Wojciechowski, już teraz dziękuje burmistrzowi Słubic i radnym za pomoc finansową i zaprasza na uroczyste otwarcie auli. 

Pożar dużej auli Collegium Polonicum postawił na nogi nie tylko strażaków i pracowników CP. Było to 31 lipca 2018 roku (ZOBACZ). Już następnego dnia kanclerz UAM poinformował, że aula będzie odbudowana (ZOBACZ). Procedury związane z nowym projektem i wyłanianiem wykonawcy zajęły sporo czasu. Przypomnijmy, aula zgodnie z projektem architekta Tomasza Durniewicza ma wyglądać tak (ZOBACZ).

Kiedy w czerwcu tego roku zaglądaliśmy na plac budowy, remont trwał w najlepsze. Zakładano wtedy, że może zakończyć się w sierpniu. Prace jednak wciąż trwają, ale jak informuje Collegium Polonicum, ich efekty są coraz bardziej widoczne. Niedawno sprawdzali je osobiście kanclerz UAM Marek Sobczak oraz zastępca dyrektora CP Agnieszką Brończyk. Na opublikowanych przez uczelnię zdjęciach widać, że choć z wnętrza nie zniknęły jeszcze rusztowania, to na ścianach pojawiły się już kolory i montowane są elementy wykończenia.

Do remontu dołożyła się również gmina Słubice. W ubiegłym roku przekazała 0,5 mln zł na odbudowę, a w tym roku dołożyła kolejne 230 tys. zł na wyposażenie. Władze CP przymierzają się już do uroczystego otwarcia nowej auli, która ma służyć nie tylko społeczności akademickiej, ale także mieszkańcom. Ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Dr Krzysztof Wojciechowski napisał do radnych i burmistrza list z podziękowaniem za wsparcie finansowe remontu i zaproszeniem na uroczystość otwarcia. - Aula nabędzie nowego blasku, zaprezentuje się w nowej estetyce i posiadać będzie znacznie nowocześniejsze i wygodniejsze wyposażenie. To ostatnie jest możliwe dzięki państwa dotacji – podkreślił w swoim liście K. Wojciechowski.

Obiecał również, że gmina i powiat będą mogły w przyszłości korzystać z auli na szczególnie uprzywilejowanych warunkach.

ZOBACZ LIST

- To dla nas bardzo ważne miejsce, dlatego cieszę się, że radni nie mieli wątpliwości, żeby gmina wsparła odbudowę auli - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.