Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiemy już jak będzie wyglądała nowa aula Collegium Polonicum! Ma służyć nie tylko celom akademickim, ale również być miejscem, gdzie będzie toczyć się życie kulturalne.

Aula Cp

Przypomnijmy, pożar Collegium Polonicum w ostatni dzień lipca ubiegłego roku postawił na nogi całe miasto. Zniszczeniu uległa wtedy uniwersytecka aula. Już po pożarze było wiadomo, że remont spalonego pomieszczenia zajmie sporo czasu.

Wstępny plan zakłada, że zmodernizowana aula będzie gotowa w październiku 2020 roku. Collegium Polonicum ujawniło wizualizację tego, jak będzie wyglądało nowe pomieszczenie. Autorem projektu jest architekt Tomasz Durniewicz.

Poprzednia aula miała 384 miejsca, w odnowionej będzie ich więcej. Zostanie również zamontowane profesjonalne oświetlenie na rampie, nagłośnienie i duży ekran. Powiększona będzie scena. Aula będzie nowoczesna, dostosowana nie tylko do wydarzeń akademickich, ale również gotowa, aby gościć różne kulturalne wydarzenia, jak przedstawienia teatralne czy koncerty – zdradziła naszej redakcji Ewa Bielewicz-Polakowska z CP.

Projekt obecnie przechodzi kolejne procedury, po zakończeniu formalności zostanie ogłoszony przetarg, żeby wyłonić wykonawcę. Władze Collegium Polonicum liczą, że prace budowlane uda się rozpocząć jeszcze w tym roku.

A wam jak podoba się projekt nowej auli?

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.