Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Odpady w lesie

Bardzo charakterystyczne odpady pojawiły się na terenie jednego z lasów należących do Nadleśnictwa Rzepin. Chodzi o fragmenty sztucznej nawierzchni, typowej dla obiektów sportowych. Leśnicy proszą o pomoc w zlokalizowaniu ich właściciela.

Wg nadleśnictwa, odpady mogą pochodzić z obiektów sportowych budowanych w ostatnich latach na terenie wielu okolicznych gmin i powiatów. Znaleziono je w rejonie leśnictwa Biskupice.

-  Jest to sztuczna nawierzchnia jaką możemy spotkać na obiektach sportowych - zwłaszcza na bieżniach, kortach tenisowych czy boiskach do piłki koszykowej. Wszystkie osoby posiadające wiedzę o remontach prowadzonych na tego typu obiektach sportowych w okolicy prosimy o kontakt z naszym biurem – mówi Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin.

Zdaniem leśników, zaśmiecanie lasów z roku na rok przybiera na sile. I to mimo prowadzonych w tym zakresie działań edukacyjnych. Las nadal jest traktowany przez niektórych jako bezpłatne wysypisko śmieci.

Liczby robią wrażenie. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie (której to podlega Naleśnictwo Rzepin) tylko w 2019 roku wydała na likwidację dzikich wysypisk 2,1 mln zł, wywożąc 11,1 tys. m3 śmieci.

Leśnicy narzekają również, że podręczne kosze zainstalowane przy rozmaitych obiektach turystycznych i edukacyjnych często traktowano są przez odwiedzających jako miejsce na składowanie ich domowych odpadów. - To także generuje koszty. A te pieniądze mogłyby zostać przeznaczone np. na uatrakcyjnienie oferty turystycznej – podkreśla A. Gandecka.

Kontakt z Nadleśnictwem Rzepin

  • tel. 95 759 8605
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.