Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cmentarz w Słubicach

Rząd podjął decyzję o kolejnych obostrzeniach. Przez trzy dni cmentarze będą zamknięte dla odwiedzających. Premier zaapelował, żeby ograniczać kontakty. W domach powinni pozostać zwłaszcza seniorzy.

Ta wiadomość nie ucieszy tych, którzy w dzień Wszystkich Świętych lub Zaduszki planowali wybrać się na cmentarz odwiedzić groby bliskich. W tym roku będzie inaczej niż zazwyczaj – cmentarze będą zamknięte przez 3 dni: od 31 października do 2 listopada. Ogłosił to premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej 30 listopada.

- Reagujemy na szybko zmieniającą się sytuację epidemiologiczną. Za wszelką cenę chcemy odsunąć wizję całkowitego zamknięcia gospodarki. Podejmujemy kolejne kroki w celu zmniejszenia przyrostu zachorowań. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – uzasadniał decyzję.

Cmentarze będą zamknięte, ale pogrzeby będą mogły odbywać się w tym czasie normalnie.

- Ważne jest, abyśmy nie gromadzili się w dużych grupach. Apelujemy o rozłożenie wizyt na cmentarzach w najbliższym okresie. Pamiętajmy, że w tym wyjątkowym okresie możemy uczestniczyć we mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji – mówił premier.

Zaapelował również do seniorów, zwłaszcza tych, którzy mają więcej niż 70 lat o to, by ograniczyli przemieszczanie się i nie wychodzili z domów bez wyraźnej konieczności przez najbliższe 2 tygodnie. - Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie – stwierdził M. Morawiecki.

Premier zalecił również, aby tam, gdzie jest to możliwe w administracji publicznej przejść na pracę zdalną. Obowiązuje to przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Banita 2020-10-30 17:42
Czyżby kaczor planował aż 3dni siedzieć na cmentarzu?
#2 mikado 174 2020-10-30 21:11
niech się przyzwyczaja. już ma bliżej niż dalej ;)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.