Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przejście graniczne w Słubicach

Ważna informacja dla osób, które planują udać się do Niemiec! Instytut Roberta Kocha zaktualizował listę krajów i regionów uznanych za strefy ryzyka. Od soboty znajdzie się na niej cała Polska. Co to oznacza?

Klasyfikacja „obszarów ryzyka” opiera się na wspólnej analizie i decyzji Federalnego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Spraw Wewnętrznych.

Od 24 października za obszar, w którym można zarazić się COVID-19, zostanie uznana cała Polska. Oznacza to, że osoby wjeżdżające do Niemiec powinny mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa w przeciwnym wypadku będzie obowiązywać ich kwarantanna (tu przepisy mogą różnić się w poszczególnych krajach związkowych).

Co to oznacza dla pracowników transgranicznych? Co z osobami podróżującymi prywatnie, na zakupy, do lekarza? Czy na granicy staną punkty kontrolne? Zapytaliśmy o to ekspertów ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Do tematu wrócimy.

ŹRÓDŁO: www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

---

AKTUALIZACJA: wytyczne dotyczące kwarantanny - KLIKNIJ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 dove2020 2020-10-22 13:14
A czy moze byc zdjecie miałem test taki ala ciążowy na covid 19 z allegro i negatywny wynik czy zdjecie w telefonie wystarczy czy musze kolejny test robić w sanepidzie czy gdzie?
Ja wiem ze miałem negatywny i mam zdjęcie tego także jak im to nie wystarczy to może kasa chorych mi zwróci za wykonanie testu na covida?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.