Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

W sąsiedztwie ulic Wandy i Podchorążych powstaną dwa place zabaw za ponad 203 tys. zł. O podpisaniu umowy na ich budowę poinformował dzisiaj Urząd Miejski w Słubicach.

Inwestycja w całości zostanie sfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dysponuje nim Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, dlatego stroną podpisującą dokument był wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Swoje autografy na dokumencie złożyli również partnerzy projektu: Joanna Sierżant-Rekret ze stowarzyszenia po PROstu i wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Zielona Dolina Odry i Warty Leonard Pietrow

My ze swojej strony pomagamy załatwić wszystkie formalności, użyczyliśmy stowarzyszeniu działek, na których powstaną dwa place zabaw, gmina udzieli też stowarzyszeniu pożyczki na tę inwestycję. Zostanie spłacona po zakończeniu prac, gdy wpłynie dotacja z Urzędu Marszałkowskiego – mówi burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Pierwszy z placów zabaw powstanie przy wieżowcach w okolicy ul. Słowiańskiej i Podchorążych, drugi w trójkącie ulic: Wandy, Wrocławskiej i Kochanowskiego. Wg zapewnień urzędników na obu pojawią urządzenia do zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Kiedy place zabaw będą gotowe? Magistrat poinformował, że jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, to już początku przyszłego roku.

To nie pierwszy raz, gdy Urząd Marszałkowski w finansuje w Słubicach nowe miejsca do zabaw dla dzieci. W ubiegłym roku Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym ze Szkoły Podstawowej nr 3, przy wsparciu gminy Słubice, doprowadziły do budowy placu zabaw na ul. Konstytucji 3 Maja. Był to projekt o wartości 300 tys. zł.  

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.