Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Poradnia "Otwórz się na pomoc"

Korzystanie z pomocy psychologa nie jest już tematem tabu. Z problemami rodzinnymi, depresją nie trzeba mierzyć się samemu. Do skorzystania z darmowej psychoterapii zaprasza poradnia "Otwórz się na pomoc". 

Poradnia działa w ramach projektu "Otwórz się na (po)moc. Punkty interdyscyplinarnego wsparcia rodziny", który jest realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Ze słubickiej poradni mogą korzystać mieszkańcy nie tylko powiatu słubickiego, ale również sulęcińskiego.

Profesjonalna pomoc psychologa

Obecnie poradnia oferuje możliwość korzystania z psychoterapii indywidualnej i psychoterapii rodzinnej. 

- Współpracujemy z wykwalifikowaną i doświadczoną psychoterapeutką, dlatego pomoc, którą oferujemy jest w pełni profesjonalna. Dbamy o to, aby każdy uczestnik projektu czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie. Zapewniamy pełną poufność – podkreśla Amelia Szołtun, koordynatorka poradni. 

Warsztaty dla rodziców

W tym roku w poradni zostaną zorganizowane także zajęcia warsztatowe w ramach Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. - Komunikacja z dziećmi bywa trudna, dlatego warto pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Czasem zastanawiamy się, jak rozmawiać z naszymi dziećmi, żeby nas słuchały i jak słuchać nasze dzieci, żeby chciały z nami rozmawiać? Czy powinniśmy je karać? Czy nagradzać? Na te i wiele innych pytań każdy rodzić znajdzie odpowiedź właśnie w trakcie naszych zajęć – wyjaśnia A. Szołtun. 

Porady seksuologa

W poradni planowane jest również uruchomienie porad psychologa-seksuologa. Spotkania te będą mogły odbywać się grupowo (np. dla młodzieży, dla podopiecznych instytucji pomocowych) lub indywidualnie, w zależności od potrzeb. 

Zajęcia dla kobiet w ciąży

Kolejną grupą, którą poradnia chce objąć wsparciem są kobiety w ciąży. - Specjalnie dla nich przygotowujemy program spotkań warsztatowych, podczas których wraz z psychologiem zgłębią swoją wiedzę na temat emocji, jakie kobietom towarzyszą w ciąży. Nauczą się je rozpoznawać i poznają techniki radzenia sobie z nimi – opowiada A. Szołtun. Dodaje, że panie dowiedzą się również, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach podczas opieki nad dzieckiem. 

Jak się zgłosić? 

Poradnia „Otwórz się na pomoc” mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 28, na parterze w pok. nr 8. Jest to budynek, w którym znajduje się również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. 

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 571 485 220 lub emailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.