Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Powiat słubicki ponownie przystąpił do "Programu wyrównywania różnic między regionami III”. W ramach tego przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie z PFRON-u na pomoc ośrodkom zajmującym się osobami niepełnosprawnymi. 

Dwa lata temu powiat słubicki również korzystał ze środków PFRON-u w ramach tego samego programu. Wtedy zakupione zostały trzy busy do przewozu osób niepełnosprawnych. Trafiły one do Środowiskowych Domu Samopomocy w Bieganowie i Górzycy oraz dla Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie (ZOBACZ).

W tym roku władze powiatu ponownie skorzystały z możliwości wsparcia, jakie daje program i otrzymały blisko 150 tys. zł. Na co dokładnie zostaną przeznaczone środki?

Po pierwsze, do gminy Cybinka trafi bus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, wartość dofinansowania wyniesie 85.016,57 zł. Po drugie, zmodernizowany zostanie Warsztat Terapii Zajęciowej, tu wartość dofinansowania to 45.913,20 zł. A po trzecie,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Górzycy zostanie wyposażony w windę - wartość dofinansowania to 16.353,06 zł.

9 i 10 września zostały podpisane umowy w tej sprawie. Swoje podpisy na dokumentach złożyli włodarze gmin Cybinka i Górzyca - Marek Kołodziejczyk i Robert Stolarski - oraz władze powiatu słubickiego reprezentowane przez starostę Leszka Bajona, wicestarostę Roberta Włodka i skarbnika Grażynę Neumann.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.