Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Własny dom jest niedoścignionym marzeniem wielu z nas. Przeszkodą często może być jednak brak odpowiedniego budżetu. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest dom parterowy - dlaczego warto zdecydować się na taki projekt?

Własny dom tanim kosztem

Budowa domu zamiast mieszkania jest coraz popularniejszym wyborem. Z pewnością kuszącą opcją jest posiadanie własnego ogrodu i dużej przestrzeni bez towarzystwa sąsiadów. Wiele osób jednak nie jest fanem wielopiętrowego domu. Istotny jest problem schodów, na które ciężko wchodzić osobom starszym, czy małym dzieciom i jest to dla nich niebezpieczne. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą domy parterowe - innowacyjne rozwiązanie dla każdego. Są one coraz częściej wybieranym typem domu ze względu na swoje niskie koszty budowy oraz eksploatacji. Przy wyborze takiej opcji ważne jest wybranie odpowiedniego projektu dostosowanego do naszych potrzeb. Niezawodne są projekty domów parterowych - domoweklimaty.pl, na których do wyboru jest wiele rodzajów domów potocznie zwanych bungalowami. Możliwości jest wiele - od tradycyjnych modeli po nowoczesne, a nawet ekskluzywne, reprezentacyjne dworki, czy domki z drewna. Jeżeli wolimy domy bliźniacze, aby zamieszkać w nich z rodziną, również istnieje taka możliwość. 

Rozwiązania warte uwagi

Projekty domów parterowych mają dużą rozpiętość cenową. Ceny zaczynają się już od 400zł za 28m², a kończą na 4200zł za 243m². Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy więc od naszych możliwości finansowych, jak i upodobań. 

  • Jeżeli jesteśmy zainteresowani opcją "bliźniak", ponieważ lubimy towarzystwo sąsiadów tuż obok, ciekawym pomysłem jest projekt "Aster 3" - nowoczesnego domu z o powierzchni zabudowy 159,73m². W strefie nocnej znajdują się dwie sypialnie, w tym jedna z garderobą, a nawet wyjściem na ogród! Na końcu domu znajduje się również miejsce garażowe. Elegancka propozycja z miłymi proporcjami.
  • W przypadku niewielkiej szerokości działki niezawodna będzie "Mrówka 2B", która jest projektem domu energooszczędnego, piętrowego w zabudowie bliźniaczej. Dużym atutem jest tutaj przestronne wnętrze. Dom wygląda bardzo nowocześnie.
  • Jeżeli nie szukamy domu, a tylko klimatycznego zabudowania na podwórko, na pomoc przychodzi projekt "Altana A-2". Jej powierzchnia wynosi 28.50m², a w swojej ofercie posiada wielofunkcyjny kominek oraz miejsce na duży stół. Z pewnością taka możliwość okaże się doskonałym wyborem podczas długich letnich wieczorów.
  • Niesamowitym pomysłem jest "Przygoda 4D"! Nie jest to typowa propozycja mieszkaniowa, ale jakże efektywny projekt letniskowego domku z antresolą. Jest to odświeżony sposób na znane wszystkim projekty domków turystycznych. Zaletą z pewnością jest również to, że prace mokre ograniczone są jedynie do fundamentów. 
  • A jeżeli poszukujemy rozwiązań o dużym metrażu, z pomocą przychodzi "Goliat"! Jak sama nazwa wskazuje, to dom o dość dużej powierzchni - prawie 200m², z dwoma miejscami garażowymi i spokojnej architekturze. Wnętrza są komfortowe i zapewniające poczucie luksusu.

Zalety i wady domów parterowych

Takie rozwiązanie to z pewnością wyjątkowy wybór. Dom nie kojarzy się już tylko z wysokim budynkiem, a przytulnym kątem, gdzie każde pomieszczenie znajduje się blisko. Projekt małego domu. Na czym jesteśmy w stanie oszczędzić na budowie? Na pewno taki projekt wiąże się z mniej kosztownym stropem, jak i odjęciem kosztów montażu schodów. Mniej możemy zapłacić również podczas użytkowania - zdecydowanie taniej wychodzi ogrzewanie, a budynek utrzymuje lepiej stałą temperaturę. Młodzi rodzice również mogą czuć się bezpieczniej w takim domu, ze względu na swoje dzieci, które nie spadną ze schodów i nie będą miały trudności z tym związanych. Niewątpliwą zaletą dotyczącą stylistyki jest również możliwość łączenia brył niewielkimi korytarzami, co tworzy nowoczesne i innowacyjne projekty. Zapewnia to również taką samą ilość światła w większości pomieszczeń. Warto tutaj też wspomnieć o niektórych wadach domów parterowych. Na pewno należy wybrać odpowiednią działkę. Ważne, aby była ona dosyć szeroka, ze względu na rozłożenie wszystkich pomieszczeń po długości. W każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się okno, a odpowiednie ułożenie korytarzy wymaga kreatywności. 

Wybór należy do Ciebie!

Jak widać, wady domów parterowych są łatwymi do zniwelowania problemami. W wyborze działki i projekcie domu zawsze może pomóc nam profesjonalista, który odpowiednio dostosuje wszystko do naszych potrzeb. Taki dom to z pewnością wyróżniający się obiekt na tle innych w okolicy. Wygląda bardzo stylowo i wielu użytkowników chwali sobie takie właśnie rozłożenie pomieszczeń. Dlaczego by więc nie przełamać dotychczasowych reguł i nie zbudować domu na własnych zasadach? Wybór należy do Ciebie.

{gallery}2020/reklamy/k_malin/dom{/gallaery}

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.