Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Do wstrząsającego odkrycia doszło w Ośnie Lubuskim. W jednym z tutejszych jezior znaleziono ludzką czaszkę. Policja ustala jak się tam znalazła i do kogo mogła należeć. 

O szczegóły zapytaliśmy naszych mundurowych. – Na razie mogę jedynie potwierdzić, że w 12 sierpnia w jeziorze Wielkie Czyste w Ośnie Lubuskim znaleziono fragment ludzkiej czaszki – poinformowała nas Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Funkcjonariusze sprawdzili teren wokół jeziora. Do pomocy wezwano także strażaków, którzy dzień później przeczesali jezioro w poszukiwaniu dalszych fragmentów szkieletu.

- W specjalistycznych działaniach pod wodą brali udział strażacy z grupy wodno-nurkowej z sąsiedniego Kostrzyna - powiedział naszej redakcji Michał Borowy z Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatu. - Nic innego nie znaleziono - przekazała M. Jankowska.

Znalezisko zostało zabezpieczone. Policja prowadzi dalsze czynności pod nadzorem prokuratury. Śledczy będą chcieli przede wszystkim ustalić z jakiego okresu pochodzi czaszka. – Niewykluczone, że może chodzić o czasy II wojny światowej – podsumowuje rzeczniczka policji.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.