Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szkoła

Gmina Słubice zachęca do składania wniosków o szkolne stypendia. O pomoc mogą ubiegać się przede wszystkim uczniowie z rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. 

Kto może ubiegać się o stypendium?

  • Uczniowie szkół publicznych, niepublicznych, niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych.
  • Słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia.
  • Wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

Kryterium dochodowe

Składając wniosek należy pamiętać o kryterium dochodowym – to wynosi maksymalnie 528 zł netto na osobę w rodzinie ucznia. Należy je odpowiednio udokumentować. Uczeń musi też być mieszkańcem gminy Słubice.

Wniosek o stypendium może złożyć rodzic, dyrektor szkoły, a nawet sam uczeń, ale pod warunkiem, że jest pełnoletni.

Termin składania wniosków upływa 15 września.

Informacje i dokumenty

Szczegółowe informacje na temat procedury składania wniosku, niezbędne dokumenty, regulamin oraz instrukcje wypełniania wniosku można znaleźć TUTAJ.

Dodatkowe informacje o stypendium można uzyskać pod nr tel. 95 737 20 58. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.