Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Smog

Nie udało się pozyskać dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na wymianę starych pieców, ale gmina Słubice postanowiła uruchomić własny program. Dzięki niemu mieszkańcy mogą otrzymać nawet 70% zwrotu nakładów poniesionych na instalację ekologicznych źródeł ciepła.

O nieudanych staraniach o dotację z budżetu samorządu województwa pisaliśmy TUTAJ. Już wtedy burmistrz Mariusz Olejniczak zapowiadał, że gmina niezależnie od tego uruchomi własny program. Właśnie z pieniędzy, które były zabezpieczone w budżecie na wkład własny do wspomnianego programu.

Gminny priorytet

Wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem, a stare piece na węgiel i drewno emitują dużą ilość trujących spalin – mówi burmistrz. – Dlatego tak bardzo nam zależy, żeby się pozbyć choć części tzw. kopciuchów. Ochrona środowiska to jeden z naszych priorytetów – podkreśla. 

Dla kogo i na co?

Wg zapowiedzi burmistrza wysokość dotacji może wynieść nawet 70% wartości inwestycji, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Mogą się o nią starać osoby mieszkające w zabudowie wielorodzinnej z terenu gminy Słubice.

Dotacja może być przeznaczona na trwałą zmianę systemu ogrzewania: z systemu opartego na paliwie stałym klasy 3 lub niższej (według normy PN-EN 303-5-2012) na system oparty na montażu nowych źródeł ciepła.

Co ważne, refundacji podlegają tylko koszty poniesione po dacie zawarcia umowy z gminą. Jeśli ktoś kupił nowy piec wcześniej, to nie uzyska zwrotu.

Gdzie składać wnioski?

Wnioski należy składać najpóźniej do 30 września 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Komplet dokumentów znajduje się na stronie gminy – TUTAJ.

Dodatkowe pytania można kierować do wydziału ds. komunalnych i ochrony środowiska – tel. 95 737 2032.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.