Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sklep

Choć w ostatnich tygodniach polski rząd poluzował reżim sanitarny, to wiele obostrzeń nadal obowiązuje, szczególnie w sklepach i miejscach publicznych. Nie są one jednak przestrzegane. Dlatego policja i Sanepid wspólnie przeprowadzili na terenie Słubic kontrole.

Sprawdzali sklepy i targowiska

Po lupę poszły przede wszystkim sklepy, głównie markety i dyskonty, oraz targowiska. 19 czerwca odwiedzili je funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach.

Co głównie sprawdzano? Przede wszystkim czy klienci noszą maseczki oraz czy na terenie danego sklepu są dostępne rękawiczki i płyny do dezynfekcji rąk.

Będą mandaty

Efekt tych kontroli nie jest najlepszy. – W niektórych obiektach stwierdziliśmy uchybienia. Klienci nie mieli zasłoniętych twarzy, brakowało też środków ochrony – opowiada Krzysztof Dobrowolski, dyrektor słubickiego Sanepidu.

- Będziemy wyciągać konsekwencje wobec właścicieli sklepów. W niektórych przypadkach skończy się to mandatami – dodaje. Iloma dokładnie, tego dowiemy się już niebawem, gdy Sanepid podsumuje akcję i poda szczegółowe statystyki.

Policja zwracała uwagę

Równolegle swoje działania prowadziła policja. – W przypadku naszych kontroli obyło się bez mandatów, nawet bez pouczeń, zwracaliśmy jedynie uwagę klientom sklepów o obowiązku zakrywania twarzy – wyjaśnia Magdalena Jankowska, rzecznika słubickiej policji.

Jak podkreślają służby, to była pierwsza, ale nie ostatnia tego typu akcja. Jej celem było przede wszystkim przypomnienie o konieczności przestrzegania obostrzeń. – Działania z pewnością będą powtórzone i wtedy będziemy mniej pobłażliwi – podsumowuje M. Jankowska.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#2 Waldemar SL 2020-06-19 22:30
Szkoda, że sanepid słubicki nie przyjechał w poniedziałek na terminal do Świecka ...pewnie sami bali się, że się zarażą :-x Ponad 1/2 kierowców nie nosi maseczek oraz brak informacji przed wejściem do głównego budynku, że takowe maseczki są wymagane :lol: :lol: :lol: :P
#3 yon 2020-06-23 10:38
Przed wejsciem do sklepu powina stac tablica z napisem informujacym o koniecznosci , bo o tym sie po prostu zapomina. Przypominanie przez policje to tez dobry pomysl, bo ludzie zaczynaja sobie lekcewazyc zagrozenia. Karanie jest, oiczywiscie , niepotrzebne , chyba, ze ktos z ogromna determinacja udowadnia, ze powinien takowa otrzymac.
#4 cinek88 2020-06-23 19:15
www.focus.de/gesundheit/news/goettingen-missmut-ueber-quarantaenemassnahmen-bewohner-bewerfen-und-verletzen-polizisten_id_12052954.html

W Niemczech też się ludzie zapomnieli a potem dochodzi do lokalnych wybuchów epidemii. Najlepszym przykładem jest Göttingen gdzie całe osiedle mieszkalne jest w tej chwili w przymusowej kwarantannie. Ponad 700 mieszkańców odgrodzonych płotem i pilnowanych przez Policję...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.