Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kotki wyrzcone na śmietnik

Kocie maluchy mogły skończyć tragicznie. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że ktoś wyrzucił do kontenera cztery kocie maluszki. Wydobyli je i oddali kociej mamie. 18-latkowi, który chciał pozbawić je życia, grozi do 3 lat więzienia.

31 maja słubiccy policjanci zostali zaalarmowani, że na jednym z osiedli młody mężczyzna wyrzucił do kontenera na śmieci małe kociaki. Na miejsce udał się patrol. Mundurowi z jednego ze stojących na podwórku kontenerów wydobyli cztery nowo narodzone kotki.

Szybko udało im się ustalić, kto chciał się ich pozbyć. Sprawcą okazał się 18-latek, syn właścicielki kociej mamy, która chwilę wcześniej wydała maleństwa na świat.

- Na miejsce został wezwany również weterynarz, który ocenił, że zwierzęta są w dobrej kondycji i mogą pozostać przy swojej mamie – relacjonuje Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy.

Dla kociaków wszystko skończyło się szczęśliwie, ale 18-latek musi liczyć się z konsekwencjami. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-06-05 22:26
Piękna reakcja ludzi że wezwali służby i brawo dla Policji że zainterweniowała. Co do tego młodego człowieka, pozostawię bez komentarza... :-x
#2 piniu 2020-06-05 22:31
Szkoda że jego mama go nie wywaliła na śmietnik jak sie urodził.
#3 Rob 2020-06-06 14:23
Będziemy się przyglądać i nagłaśniać sprawę. Człowiek, który to zrobił musi ponieść karę.
#4 yon 2020-06-23 13:02
Ja to sie tylko zastanawiam - w jaki sposob wychowany musi byc czlowiek, zeby robic takie rzeczy... Kto wyrobil w nim taki egoizm i taki brak poszanowania dla innych istot. I ilu jemu podobnych tworzy nasze spoleczenstwo - i w jakim kierunku to bedzie sie dalej rozwijac. Z jednej strony gledzenie o poprawnosci politycznej i wolnosciach osobistych a z drugiej mordercze instynkty i lekcewazenie wszystkiego co obce.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.