Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Jak koronawirus wpływa na życie mieszkańców Słubic? Jak będzie funkcjonować nasze miasto w najbliższej przyszłości? Wiemy już, że odwołano największe gminne imprezy. A co np. z pomocą dla przedsiębiorców i gminnym budżetem? Opowiedział o tym burmistrz Mariusz Olejniczak. 

Mariusz Olejniczak

O tych sprawach burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak mówił 2 kwietnia w wywiadzie udzielonym telewizji HTS (ZOBACZ). Poniżej najważniejsze kwestie, które poruszył.

Co z inwestycjami?

Burmistrz poinformował, że udało się dokonać otwarcia ofert na remonty dróg, a lada moment ma zostać wybrany wykonawca. Jednak niektóre inwestycje trzeba było przesunąć w czasie – np. planowaną termomodernizację budynku Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego.

 - Mam nadzieję, że poślizg będzie tylko 6-8 tygodniowy, będziemy chcieli zaplanowane inwestycje wykonać w tym roku – mówi M. Olejniczak.

Plac zabaw na Moskwie

Bez przeszkód odbędzie się za to montaż nowych urządzeń na placu zabaw na tzw. Małej Moskwie – a to inwestycja długo oczekiwana przez dzieci i przez rodziców. Niestety, na razie nowy plac będzie zafoliowany i nie będzie można z niego korzystać. Otwarcie odbędzie się po zniesieniu rządowych zakazów.

Jednodniowa impreza na koniec wakacji

Jak już informowaliśmy, w tym roku nie odbędą się sztandarowe transgraniczne imprezy letnie, w tym Miejskie Święto Hanzy (ZOBACZ). Jednak burmistrz zapowiada, że być może na koniec wakacji uda się zorganizować jakieś jednodniowe wydarzenie dla mieszkańców.

- Będzie to mały zamiennik, na pewno nie będzie to taka sama ranga imprezy, ale mam nadzieje, że nic nie stanie nam na przeszkodzie, abyśmy pod koniec wakacji mogli spotkać się i cieszyć nową sytuacją, że zapomnimy już o koronawirusie – uważa M. Olejniczak.

Pomoc dla przedsiębiorców

Stan epidemii i obostrzenia dotykają wielu słubickich przedsiębiorców. Niektórzy zwracają się do Urzędu Miejskiego z prośbami o umorzenie opłat czy podatków. M. Olejniczak deklaruje, że wszystkie wnioski będą rozpatrywane indywidualnie, a on sam spotka się w tej sprawie z radnymi, kiedy już będzie to możliwe.

Burmistrz podkreśla, że te decyzje będą miały wpływ na gminny budżet. – Jeśli będą mniejsze wpływy, to konieczne będzie zmniejszenie bądź rezygnacja z niektórych wydatków – tłumaczy. Z drugiej strony zapewnia, że przedsiębiorcy nie zostaną bez pomocy władz samorządowych.

Wielka niewiadoma

Jaką burmistrz przewiduje przyszłość dla Słubic? - Trudno przewidzieć, jak będziemy funkcjonować w ciągu najbliższych tygodni, miesięcy. Tak naprawdę nie wiadomo, jak długo potrwa ta sytuacja – mówi M. Olejniczak.

Dlatego podkreśla, że bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń. - Życzę wam zdrowia, szanujmy się, uważajmy na siebie i przestrzegajmy wprowadzonych zaleceń. Mamy wtedy większe szanse, aby normalność szybciej wróciła do naszego miasta – apeluje burmistrz.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-04-03 14:33
Pozwolę powtórzyć sobie mój wpis z innego artykułu!
Wydaje się że albo wszyscy będziemy musieli to przechorować albo obecny stan doprowadzi nas do ruiny... Nie wiem co lepsze to jak wybór między dżumą a cholerą. ps. ciekawą drogę wybrali Szwedzi, życie toczy się tam dalej normalnie, otwarte szkoły, bary i restauracje. Skoncentrowali się na ochronie zagrożonych grup, domy starców i szpitale.
Polecam! m.youtube.com/watch?v=hVM9gaf40EM&t=9s
#2 Lechita 2020-04-03 15:08
Wystarczy zobaczyć na księcia Karola - 5 dni i zdrowy. :)
#3 Banita 2020-04-03 18:56
Ciekawe czy dożyje czasów gdy to państwo bedzie dbało o słurzbe zdrowia, a nie Owsiak?!
#4 medyk58 2020-04-04 19:30
trzech kroli (powyzej)..madre wpisy ..kompliment..
wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ...cieszcie sie ze w slubicach jestescie ..pozdrawiam

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.