W sobotę strażacy ze słubickiej OSP rozpoczęli napełnianie worków z piaskiem. Dziś dołączyli do nich strażacy z OSP GOlice i OSP Rybocice oraz strażacy z Frankfrutu nad Odrą. Wspólnymi siłami przygotowali już około 4500 worków z piaskiem, które zostaną użyte do umacniania wałów oraz w miejscach występowania ewentualnych podsiąków.
Służby monitorują stan Odry
Jak popołudniu poinformował nas szef gminnego Biura Reagowania Kryzysowego, Roman Filończuk, służby podległe Burmistrzowi Słubic monitorują istniejący stan Odry i są w gotowości do działań. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco analizuje komunikaty hydrologiczne i meteorologiczne otrzymywane z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego i Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. {multithumb}
Szpital będzie ewakuowany
Potwierdziła się także informacja o ewakuacji słubickiego szpitala. W ciągu kilku najbliższych dni pacjenci będą przewożeni do szpitala w Sulęcinie. Do odwołania zostaną wstrzymane nowe przyjęcia do szpitala. Będzie funkcjonował tylko SOR (szpitalny oddział ratunkowy). Jak powiedział nam Tomasz Pisarek, wicestarosta słubicki, ewakuacja nie ma związku z bezpośrednim zagrożeniem zalania szpitala, lecz z tym, że w dolnych częściach szpitalnych budynków może pojawić się przesiąkająca woda, co uniemożliwi normalne funkcjonowanie placówki.
[foto: Biuro Reagowania Kryzysowego]
Komentarze
Może i są podmioty prywatne,ale administratorem bazaru jest Osir a dalej UM,za stoiska odprowadzamy miesięczną opłatę(dziennie około 3500 za cały bazar) dla miasta więc i miasto powinno się zainteresować(no i faktycznie interesuje się)-była komisja która podjęła decyzje.Jutro zaczynamy zabezpieczać bazar przed wylewami z niecki wodnej do której przesiąka woda zza walu.Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to może ktoś mi poda dobrą ofertę ,a nie pisze bzdury,ciekawe co mamy ubezpieczyć -towar?ten który jest zabezpieczony tylko plandeką-pytanie kto to ubezpieczy?i przede wszystkim za jaką kasę?,bo oferty nie są adokwatne w stosunku ilości towaru który mieści się w 6,25m/2.
A najważniejsza sprawa o której nie pamiętasz to: Z CZEGO UTRZYMUJE SIĘ NASZE MIASTO?-Z HANDLU PRZYGRANICZNEGO! nie pamiętasz jak miasto wyglądało przed otwarciem granic?Wiec odrobinę szacunku PANIE ZNAWCO pozdrawiam ;)
To już trzeci taki sam Twój komentarz w ostatnim czasie. Wszyscy już poznali Twoje zdanie, więc nie musisz się powtarzać. Jeśli nie przestaniesz spamować, to Twoje konto i komentarze zostaną usunięte.
2. Ubezpieczam mieszkanie niezależnie od tego, czy dostanę dobrą ofertę. Po prostu wybieram najtańszą i Wy też tak powinniście zrobić. Towar sobie zwieźcie do domów na czas zagrożenia.
3. Ja i wiele osób utrzymujemy się z pracy, nie z handlu przygranicznego, więc BZDURĄ jest pisanie, że całe miasto żyje z bazaru. Myślisz, że 16 tysięcy ludzi żyje z handlu podróbkami? Zejdź na ziemię.
4. Ceny na bazarze są często wyższe niż w sklepach, więc bazar jest dla Niemców, nie dla Słubiczan i ci, którzy pracują poza bazarem (a jest ich więcej niż Was, handlarzy) nie mają żadnego interesu w tym, by bazar istniał, a przynajmniej w tym, żeby go odbudowywać z pieniędzy miasta, czyli z podatków mieszkańców.
ad1.jeśli właściciele sklepów mieli by nad sobą administratora też domagali by się od niego jakiejś pomocy,kto musi mieć kasę fiskalną to ją ma i kontrole mamy bardzo często.
ad2.też ubezpieczam swoje mieszkanie
ad3.z jakiej pracy?z przemysłu którego tu nie ma?,a sklepy też z handlu przygranicznego żyją
ad4.ceny dla Polaków(Słubiczan) są niższe(przynajmniej na większości stoisk),a że bazar jest dla Niemców to oczywiste bo to bazar przygraniczny,nie miejski(czy na sąsiedzie z bloku czy koledze z innej ulicy będę zarabiał? po co?).Masz błędne informacje jeśli uważasz że tu są same podróbki no i-BAZAR NIE JEST ODBUDOWYWANY Z PIENIĘDZY MIASTA!i a na pewno nie z Twoich podatków!Może ktoś sieje taką famę ale fakt jest taki -zaciągneliśmy indywidualnie kredyty(kto nie ma gotówki) byśmy mogli powrócić na swoje miejsca ,czekamy 3 lata i nie jest łatwo
pozdrawiam
pzdr
Nie wprowadzaj ludzi w błąd! W 1997 roku wały przyjęły 6,5 metra i troszkę brakowało do przelania. W tym roku ma być maksymalna wysokość wody w granicach 5.90-6.00, a i wały zostały podwyższone (nieznacznie, ale zawsze to coś). To są dane od służb hydrologicznych. Zagrożenie jest, ale naprawdę nie siejmy paniki i nie powtarzajmy wyssanych z palca, kosmicznych cyfr.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.