Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Sytuacja na granicach normuje się. Dzisiaj, po raz pierwszy od prowadzenia kontroli na granicach, nie ma kolejek na przejściach w Słubicach i Świecku. Ruch odbywa się tam na bieżąco. Kierowcom zawodowym służby nie mierzą już temperatury.

Granica Słubice

W te informacje aż trudno uwierzyć biorąc pod uwagę to, co działo się na polsko-niemieckiej granicy w ostatnich dniach. Liczący kilkadziesiąt kilometrów sznur aut w Świecku, załadowany most w Słubicach, dziesiątki ludzi stłoczonych w jednym miejscu – wracający z pracy w Niemczech i zagranicznych podróży - ZOBACZ.

Karty nie dla wszystkich

Zmniejszenie kolejek to efekt kilku decyzji podjętych na szczeblu rządowym. Pierwszą z nich było odstąpienie od obowiązku wypełniania kart lokalizacyjnych przez osoby pracujące w kraju sąsiednim i zawodowych kierowców. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dodatkowe przejścia

Drugą było otwarcie czterech dodatkowych przejść granicznych dla ruchu kołowego, co rozłożyło jego natężenie na kilka miejsc. Chodzi o Kostrzyn nad Odrą, Gubin, Zgorzelec i właśnie Słubice. Więcej o tym TUTAJ.

Bez mierzenia temperatury

Kolejną decyzję wprowadzono wczoraj wieczorem. Chodzi o odstąpienie obowiązku mierzenia temperatury kierowcom. O potwierdzenie tej zmiany poprosiliśmy komendanta placówki SG w Świecku ppłk Krzysztofa Krawca.

Tak, to prawda. Nie mierzymy już temperatury kierowcom, ale tylko tym zawodowym, wykonującym transport w ruchu międzynarodowym. Pozostali są normalnie badani przez służby – wyjaśnił komendant.

Czy to koniec kłopotów na granicy? Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 STEFIX 2020-03-20 11:57
PO co był ten cały cyrk? Państwo polskie jest niepoważne i nieodpowiedzialne.
#2 pan x 2020-03-20 12:34
No tak bo jak powiedział minister ma być ponad 1tys do końca tygodnia zarażonych
#3 Dr. Sommer 2020-03-20 12:47
To był Blitzkrieg koronawirusa.
#4 bannan123 2020-03-20 19:05
Trzeba kupić karawan i świadczyć usługi pogrzebowe. Będzie jazda bez trzymanki, ale damy rade i wszystko się ułoży ok 1,5 m pod ziemią. Firmy niemieckie mają wybitnych pracowników, szkoda tylko, że w takim kryzysie gnają ich do pracy po 800 ludzi na zmianie, taki większy folwark. Brakuje świadomości, ale szybko się znajdzie, tylko kwestia czasu.
#5 medyk58 2020-03-29 17:39
STEFIX wyprowadz sie na Bialorus tam jest super polecam

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.