Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż Graniczna ujawniła na bazarze 1500 sztuk podrobionych ubrań - ze znakami towarowymi znanych sportowych marek. Zatrzymano trzy osoby, którym grozi nawet 5 lat więzienia.

podrobki bazar_1

Akcja Straży Granicznej na słubickim targowisku odbyła się pod koniec listopada. Pogranicznicy ustalili, że dwóje obywateli Bułgarii i Polak oferowali na swoich stoiskach podrobione ubrania: łącznie kilkaset bluz, dziesiątki koszulek typu T-shirt oraz spodnie i kurtki.

- Wszystkie produkty wyglądały na oryginalne, były jednak podrobione. Ubrania przede wszystkim wykonane były z bardzo niskiej jakości materiałów – poinformowała Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

podrobki bazar_2

Wartość towaru oszacowano na blisko 210 tys. złotych. Ubrania zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Pogranicznicy zatrzymali również 42-letnią obywatelkę Bułgarii, jej o rok młodszego rodaka oraz 44-letniego Polaka.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku uczynienia przez sprawcę stałego źródła utrzymania z nielegalnego procederu, kara jest jeszcze większa – taka osoba może trafić za kratki nawet na 5 lat.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.