Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mikołaj nie zapomniał o Słubicach! Pojawił się na pl. Bohaterów na zaproszenie Fundacji Grupy Pomagamy i gminy Słubice, zaopatrzony w mnóstwo prezencików! Czekało na niego mnóstwa dzieciaków. Impreza miała jeszcze jeden cel – do fundacyjnych puszek zbierano na pomoc małej Józefinie z Ośna Lubuskiego.

Mikołajki
Organizatorami imprezy byli Fundacja Grupy Pomagamy i gmina Słubice

„Mikołajki pod chmurką” odbyły się 6 grudnia, po raz pierwszy na nowo wyremontowanym placu Bohaterów. Sama akcja jest kontynuacją zapoczątkowanej kilka lat temu przez Grupę Pomagamy Akademii Renifera.

Mikołajki dla Józefinki

Zebranych powitali wspólnie szefowa fundacji Aleksandra Kołek i burmistrz Mariusz Olejniczak. Wspólnie zachęcali do dobrej zabawy, korzystania z różnych atrakcji – a przez to także do pomagania. To, co podczas imprezy trafiło do fundacyjnych puszek, zostanie przeznaczone na leczenie małej Józefinki Chomicz z Ośna Lubuskiego (ZOBACZ).

Fundacji jak zwykle towarzyszyli strażacy, których zadaniem było dowiezienie na miejsce Świętego Mikołaja. Bardzo oczekiwany starszy pan w czerwonym ubraniu przybył quadem, miał ze sobą mnóstwo prezencików, po które ustawiła się bardzo długa kolejka dzieci. Witano go oklaskami i okrzykami radości!

Mikołaj
Na imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście Mikołaja

Pierogi, balony i... śnieg

Oczywiście, Mikołaj nie był jedyną atrakcją. Wiele osób korzystało z fotobudki, robiło sobie zdjęcia w mikołajowych saniach czy na tle olbrzymiej, rozświetlonej choinki. Głodni mogli posilić się pierogami czy ciastem i napić ciepłej herbaty, dzieci chętnie ustawiały się w kolejkę po popcorn.

Fundacja przygotowała wiele gier i zabaw, w których brały udział nie tylko dzieci, ale także dorośli. Były gry z balonami przy wesołej muzyce, a także długi „pociąg”, który przeszedł po placu. Można było również zaopatrzyć się w fundacyjne gadżety jak opaski czy breloczki albo własnoręcznie przygotować bombkę na choinkę.

Mikołajki
Dzieci zostały obdarowane prezentami

Strażacy sprawili obecnym jeszcze jedną niespodziankę – za ich sprawą na głowy zaczął lecieć najprawdziwszy śnieg! Długo wyczekiwany biały puch wywoływał uśmiech, zwłaszcza na twarzach dzieci. I od razu zrobiło się bardziej zimowo, grudniowo i świątecznie.

Szczodre serca słubiczan

Choć tego wieczoru było chłodno, wiał zimny wiatr, atmosfera na pl. Bohaterów była gorąca! Udało się też zebrać niemało: 3647,22 złotych, 80,33 euro i 4,14 funtów.

A to jeszcze nie koniec mikołajkowego szaleństwa. Pamiętajcie, że cały czas na placu stoi jeszcze czerwona skrzynka – do 15 grudnia można wrzucać do niej listy do Mikołaja. Obiecał, że postara się spełnić jak najwięcej życzeń.

Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.