Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Jagiełły. W miejsce wyciętych w sierpniu chorych drzew, posadzono nowe. To element szerszej akcji nasadzeń na terenie Słubic, o której niedawno pisaliśmy.

platany jagielly

Sprawa wycięcia chorych klonów srebrzystych, wywołała duże poruszenie wśród opinii publicznej. Nie wszyscy zgadzali się z tą kontrowersyjną decyzją (ZOBACZ), ale urzędnicy przekonywali, że nie było wyjścia. I obiecali nowe nasadzenia.

Dotrzymali słowa. Kilkanaście dni temu ruszyła akcja sadzenia drzew w wybranych miejscach na terenie całego miasta (ZOBACZ), czym zajęła się firma Agrogobex. Łącznie gmina zakupiła 137 drzewek. 20 z nich trafiło na wspomnianą ulicę Jagiełły.

- To platany klonolistne, które, co bardzo ważne, dają się dobrze formować. I do tego wyglądają niezwykle efektownie – wyjaśnia Agata Kułaga z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Jak przekonuje A. Kułaga, nowe drzewa umiejscowiono dokładnie w tych samych lokalizacjach, co poprzednie. Wcześniej usunięto pozostałości chorych drzew, w tym tkwiące w ziemi korzenie.

platany jagielly2

Teraz mieszkańcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż z sadzonek wyrosną duże i okazałe drzewa. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądają, polecamy przejść się na spacer w okolice dworca autobusowego. Między nim a parkingiem Urzędu Miejskiego rosną dwa okazałe platany, takie same jak trafiły na ul. Jagiełły.

Do tematu drzew na terenie Słubic będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2019-11-28 19:01
Super. Teraz trzeba dbać o te nasadzenia i uważać na mrozy, bo w pierwszych latach ten gatunek jest podatny na przemarznięcia.
#2 belinis 2019-11-29 12:08
Aby na tych drzewkach się nie skończyło, proszę a sadzenie drzewek i krzewów jak najwięcej !!!
#3 Lechita 2019-11-29 16:00
Byłoby wspaniale, gdyby miasto zadrzewiło jeszcze teren przed blokami na ulicy Wandy od strony ulicy Kościuszki, czy też pusty teren jaki został pomiędzy domem studenckim Doktorant a dworcem autobusowym, co pasowało by do nowego centrum administracyjnego. Słubice betonowane są na potęgę, a nowe parki niestety nie powstają.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.